Vystačím si s tužkou, řasenkou, jedním štětcem a prsty. Už jsem si za ta léta „šminkování“ našla rutinu.
Make-up (a to jen na určitých místech) rozetřu prsty, jsou preciznější než houbičky a obličej vypadá mnohem přirozeněji. Své věrné kruhy pod očima se snažím vyzmizíkovat korekční tužkou, s tyčinkou ve rtěnce mám špatnou zkušenost, časem se hromadí v drobných vráskách. Mnohem lepší je tělová „pastelka“, dělá tenké linky a je prakticky neviditelná. Jedině na tvářenku používám kulatý měkký štětec.
Ale v dobách, kdy jsem si rty ještě malovala rtěnkou, jsem ji používala i jako tvářenku. Doporučuji, zabijete tři mouchy jednou ranou. Nemůžete se „seknout“ v odstínu, mastná rtěnka dodá mladistvou svěžest, je to rychlé a navíc ušetříte. Takže čtyři.
Stíny nepoužívám vůbec. Vystačím si s měkkými tužkami a prostředníkem. Nanesu jen tenkou linku podél spodních, někdy i vrchních řas (záleží na tom, jak moc chci být krásná) a rozmažu prstem do ztracena.

Na řadu přijde řasenka. Nejraději mám ty starší, kdy není barvicí tuš už tak tekutá. Není nic horšího, něž když se vám maskara obtiskne na kůži. Doporučené retušování „uchošťourem“ je na draka. Musíte pak předělávat kde co, a to mě neba.
Vzhledem k věku si maluji už jen vrchní řasy, nechci vypadat jak obstarožní „baby doll“.
Pamatujete na ty slepené muří nohy místo řas?

A rty? Ty tam jsou časy, kdy bych bez rtěnky nevylezla na ulici. Dnes používám pomádu a občas konturku v barvě rtů, kterou, jak jinak, rozmažu pomocí prstů.
Celá tahle procedura mi nezabere víc jak pět minut.

A teď si představte: Mít sadu štětců, kulatých, šikmo zastřižených, špičatých, plochých, do spirály či do vějířku. Každý speciálně na něco jiného, na linky, na stíny dolní, horní, pod obočí, na obočí, řasy, na tvářenku, rtěnku nebo na pudr.
Ano, všechny existují, ale pochybuji, že je někdo používá.
Jak jsem se mohla už mockrát přesvědčit, i profesionální vizážisté pracují nejraději rukama.

A co vy, milé ženy-in?
Používáte speciální nádobíčko? Různé štětce, aplikátory, kleštičky na řasy?
Jak dlouho vám trvá, než se ráno namalujete?

Reklama