Fantastický relax v lůně přírody daleko od civilizace se může rázem změnit v hodně nepříjemnou dovolenou, a stačí k tomu jediné - zapomenout si doma kosmetickou tašku. Jak si v takovém případě pomoci vám napoví následující článek.

máta

Ať už vyrazíte na samotu u lesa, kde se posledních pět kilometrů šlape pěšky, či na putovní túru do hor s obřím batohem, určitě budete minimalizovat počet věcí - toaletní papír je nutností, bez ponožek se neobejdete, ale krémy, séra a tonika s klidným svědomím necháte doma. Jenže pak zůstanete dlouho na sluníčku, vyklube se vám pupínek uprostřed čela, nebo se začnete loupat jako užovka a marně budete vzpomínat na voňavý obsah své koupelnové skříňky.

Přitom mnohdy stačí prohledat obsah lednice či spížky, nebo vyrazit na louku pro trochu bylinek a všechny drogistické firmy a přípravky se můžou jít zahrabat. Že nevíte, pro co a kam sáhnout? Od toho jsme přece tady, milé ženy-in!

Nepřibalený šampon

Neumývat si delší dobu vlasy je nemyslitelné, ale používat za tímto účelem obyčejné mýdlo je snad ještě horší (ani si nechci představovat ty vysušené krysí ocásky, které by vám zbyly z krásné hřívy). Vyrobte si proto šampon - nebo lépe oplachovací vodu - z obyčejných kopřiv. Stačí, když svaříte hrst kopřiv s trochou ořechových listů a necháte byliny alespoň půl hodiny louhovat. Když si důkladně omyjete vlasy vodou a následně touto směsí, budou krásně čisté a lesklé - pro zesílení efektu můžete přidat lžíci citronové šťávy.

SOS Akné

Žádná z vás určitě nechce, aby jí společníka na dovolené dělal velký zarudlý pupínek uprostřed čela. Jenže nedostatečně očištěná pleť v polních podmínkách mívá většinou právě takové následky. Co s tím? Budete se možná divit, ale postačí vám obyčejná zubní pasta. Když její malé množství nanesete před spaním na akné, během noci se vřídek vysuší a doba hojení se významně zkrátí - je to vyzkoušené! Podobného účinku dosáhnete i lokálně aplikovaným mýdlem.

Zapomenutá zubní pasta

Tak tohle je hodně nepříjemné - čtrnáct dní bez čištění zubů si asi dovede představit jen málokterá žena. Zkuste důkladně prohledat kořenky nebo bylinkovou zahrádku. Skvělou ústní vodu vyrobíte z bazalky (hrst lístků přelijte horkou vodou a nechte čtvrt hodiny louhovat), nebo z máty peprné (lístky máty můžete i přímo žvýkat). Příjemný dech prý zaručuje také rozkousaný hřebíček, ale to je jen pro hodně otrlé nátury. A pokud jste si náhodou zapomněla doma i kartáček, můžete použít bílou část slupek citrusů - nejen že jimi zoubky pěkně „vygumujete“ od všech nečistot a plaku, ale současně je i báječně vybělíte!

Příliš sluníčka

Že nás dokážou sluneční paprsky v létě pořádně potrápit, je stará známá věc. Jestli jste si však nezabalila mléko po opalování s panthenolem a vaše ramena či záda připomínají vařeného raka, nemusíte vyrážet daleké kilometry do lékárny. Stačí na spálená místa přiložit plátky okurek, nebo je potřít studeným jogurtem. A pokud vás zarudlá kůže bude pořád bolet, poprašte ji jemným kukuřičným škrobem.

Přírodní peeling

Používání peelingu se v lesní pustině jeví jako naprostá zbytečnost. Ale pokud si sluníčko vybralo svou daň a vaše kůže se nekontrolovatelně loupe, určitě oceníte naši radu. Stačí smíchat trošku cukru a hrubší soli s olejem a masírovat směsí potřebná místa. V případě obličeje nahraďte sůl moukou a můžete přidat i lžíci rozpuštěného medu (pokud na něj ovšem nejste alergická!). Nejjemnější peeling vám pak zaručí obyčejný mokrý ručník.

Zdroje:

Kam dál?