V roce 2017 přestanu kouřit a zhubnu, řekne si spousta z vás. Jenže je tady i další předsevzetí, které byste si s novým rokem měly dát. Tím je péče o pleť! Podívejte se, jaké body rozhodně musíte plnit k cestě za vaší krásou.

  • Budu se perfektně odličovat! - I když se každý večer pečlivě odličujete, neznamená to, že není co zlepšovat. A to, že na pleti nejsou líčidla, ještě neznamená, že je skutečně čistá. Jenže dokonalé vyčištění je základním předpokladem zdravé a krásné tváře. Svou pokožku čistěte nejen večer, ale i ráno po probuzení! Na výsledku je to znát.

Nivea

Čistící řada Creme Care, Nivea, od 126 Kč

  • Budu používat sérum! – tato hloubková koncentrovaná kosmetika podpoří buněčnou aktivitu a má omlazující efekt. Používejte ráno i večer, vždy před aplikací krému. Sérum v kombinaci s krémem znásobuje pečující efekt, je to tedy jakási zdvojená péče o pleť. Jejich společný účinek je výraznější, rychlejší a viditelnější.

sephoraavon
Aquasource Deep Serum, Koncentrát pro hloubkovou hydrataci a rozjasnění, Biotherm, Sephora, 1430 Kč
Dvousložkové omlazující pleťové sérum Anew Ultimate Supreme, Avon, 390 Kč

  • Budu chodit bez! – Nelekejte se, nemyslíme tím bez spodního prádla, i když to taky není špatné předsevzetí. Nicméně, jeden den v týdnu, například v neděli, dopřejte pleti odpočinek. Zapomeňte na make-up a pleť nechte volně dýchat. Používejte krém s vysokým obsahem pečujících a rozjasňujících složek. Tak bude vypadat mladistvěji a bude zářit zdravím.

Nuanceyves rocher
Magical Anti-Ageing Complex Denní krém pro normální a smíšenou pleť, www.drmax.cz, 670 Kč
Denní omlazující péče s OF 20, Yves Rocher, 670 Kč

Nenechte si ujít:

  • Co darovat k Vánocům? Máme pro vás ty nejlepší tipy
  • Budu pravidelně používat masky! – Škraboška sice udělá velkou parádu, ale raději dvakrát do týdne naneste pleťovou masku. Ty jsou stále podceňované, což je obrovská chyba. Masky obsahují vysoké procento živin, po kterých pleť volá, zvláště v zimních měsících. Pravidelným používáním se pleť výrazně zlepší. I vlasové masky by neměly být opomíjeny. Minimálně jednou týdně dopřejte i vaší kštici potřebnou dávku

lushjafra
Pro nebesky krásnou pleť, Lush, 299 Kč
Ultra-hydratační vlasová maska, Jafra, 540 Kč

  • Budu hodně spát, smát se a méně se stresovat! – Možná si řeknete, k čemu tyto tři věci ve spojení s krásou jsou dobré. Divily byste se, jakou zásadní roli v naší kráse hrají. Například během spánku se uvolňuje melatonin, hormon, který stimuluje vlastní regenerační procesy pleti, díky němu má hebký a plný vzhled. Smích zlepšuje krevní oběh. To znamená více kyslíku a vyživujících látek pro každou buňku v těle včetně těch kožních. „Stres způsobuje zvýšenou produkci kožního mazu, takže v náročnějším období se může kvalita vaší pleti zhoršit. Při stresu jste ještě k tomu napjatí a stažení, což snižuje proudění krve v pleti a ta získá bledý nezdravý vzhled,“ vysvětluje dermatoložka MUDr. Yvonne Bergerová.

Nivea
Foto: Nivea

Čtěte také:

Reklama