Nechtěně jsem v autobuse vyslechla slovní rozepři dvou žen, zda je nutné chodit pravidelně na kosmetiku, či ne. Jedna si stála na svém, že to nutné není, stačí jí prý indulóna, a druhá tvrdila, že pokud chce mít žena hezkou a upravenou pleť, tak se návštěvě kosmetického salónu nevyhne.

Nedalo mi to a zeptala jsem se Aleny Dittrichové profesionální kosmetičky a vizážistky na její názor.

Je možné nahradit kosmetický salón domácí péčí o pleť?

Ošetření v kosmetickém salonu nelze nahradit domácí péčí. Významnou součástí je masáž obličeje, krku a dekoltu, kterou si nemůžete provést sama. Svaly mají být při ní dokonale uvolněné, masáží mimických svalů se předchází mimickým vráskám. Prokrvením pleti při masáži se lépe dostávají živiny do pokožky. Velký význam má i relaxační funkce masáže, zejména je-li aromaterapeutická, kdy si klientka může vybrat vonnou esenci do masážního krému nebo oleje, která jí je příjemná.

Je důležité chodit do kosmetického salónu?

Ženy, které pravidelně chodí do salonu, mají čistou pleť, upravené obočí, mohou si nechat odstranit případné chloupky, nabarvit obočí nebo řasy. Výsledkem je upravená tvář a pěstěný vzhled, pravidelnou péčí lze zpomalit působení času na pleť a zlepšit její stav.

Jak často chodit do kosmetického salónu? Je nutné tam chodit pravidelně?

Vzhledem k čtyřtýdennímu cyklu obnovy pleti je vhodné chodit do salonu jednou měsíčně. Při akné se v některých případech chodí častěji z důvodů čištění pleti. U náročnější pleti se mohou provádět intenzivní kúry, pak jsou návštěvy častější. V obou případech významně pomáhá biostimulační laser a pak se dochází jednou týdně na osvit.

V kolika letech mám začít chodit ke kosmetičce?

Kdykoli je důvod. Potřeba čištění problematické pleti a hojení pomocí laseru může nastat okolo 15. roku věku i dříve. Pokud pleť není problematická ani dehydrovaná a suchá, je vhodné s pravidelnou péčí v salonu začít do 30. roku věku. Kosmetické ošetření je potřebné pro muže stejně jako pro ženy.

V kterou denní dobu je nejlépe jít ke kosmetičce?

Denní doba taková, jaká komu vyhovuje. Méně vhodné je období menstruace, kdy pleť spíš vylučuje, než přijímá.


Je důležité mít svoji vizážistku?

Sami sebe známe příliš dobře a dlouho, proto nám může lépe poradit někdo druhý, nezaujatý. Vizážistka sleduje módní trendy i novinky v dekorativní kosmetice, a pomůže nám tak modernizovat vzhled.


Jak často vizážistku navštěvovat?

Významná je první návštěva vizážistky, kdy se dozvíte, jaké jsou vaše osobní barvy, vhodné styly líčení a korekce v obličeji. Můžete se při ní i naučit aplikovat kosmetické přípravky, líčit sama sebe. Další návštěvy jsou důležité z hlediska módních trendů a aktualizace vzhledu. Přinášejí oživení v líčení, doporučení nového odstínu vlasů i tvaru účesu, vyzkoušíte si kosmetické novinky. Toto poradenství je ideální využívat jednou ročně. Co si vyzkoušíte, můžete i zakoupit. Odpadají tak finančně nevýhodné nákupy v drogerii, kdy nevidíte odstín make-upu nebo rtěnky na sobě, ale pouze na hřbetu ruky.

Jak poznat dobrou kosmetičku a vizážistku?

Měla by sama být pěstěná a upravená. Pokud se vám nelíbí, jak je vizážistka sama nalíčená, asi se jí nebudete chtít svěřit. U kosmetičky také hraje velkou roli osobní sympatie, jestliže má neosobní přístup, nevytvoří se správná relaxační atmosféra při ošetření.

Jak poznat dobrý salon?

Všímejte si, jak na vás působí prostory, abyste se v salonu dobře cítila. Také čistota je důležitá, je-li kosmetické lůžko čisté, zda je používáno čisté prádlo na každou zákaznici, nebo se používají jednorázové textilie (prostěradlo, ručník, čepička atd.)  Obdobné je to u vizážistky, čisté houbičky, štětce, jednorázové textilie.

Mohu přijít na kosmetiku nebo k vizážistce nalíčená?

Podle vaší potřeby. Vždy se pleť odličuje, i když není použit make-up. Vizážistka navíc uvidí, jak se sama líčíte, vezměte s sebou i své oblíbené dekorativní přípravky.

Jak pečovat o pleť doma mezi návštěvami kosmetičky?

Ideální je navázat na ošetření v salonu domácí péčí pěsticími výrobky stejné značky. Přípravky, které jsou vám příjemné při ošetření a dobře je snášíte, můžete aplikovat i doma, případně doplnit na doporučení kosmetičky o další, vhodné na domácí aplikaci. Péče je tak kompletní a vyhnete se nežádoucím reakcím na chaoticky vybrané přípravky.

Od kosmetičky odcházím s rudým obličejem,  je to správné (nutné)? Mám se nalíčit při odchodu od kosmetičky, nebo je lepší nechat pleť nenalíčenou?

Klientka by neměla odcházet ze salonu se zarudlým obličejem. Pokud je nutné rozsáhlejší čištění, aplikují se klidnící masky a laserové ošetření. Je možné i nanést make-up, ten však musí klientka večer odlíčit. Proto je oblíbenější kombinace krému a bezbarvého pudru na zmatnění pleti. Čeká-li večer klientku společenská akce, kosmetička ji kompletně nalíčí podle jejího přání.

 

Na otázky odpovídala Alena Dittrichová profesionální kosmetička a vizážistka

 
Reklama