Jak by mělo probíhat správné vyčištění pleti? Stačí k odlíčení micelární voda? Na tyto a jiné otázky nám odpověděla vizážistka a kosmetička Jana Kopecká.

To, že čištění pleti je důležité, ví každá žena, ale co se asi moc neví, jak by vlastně takové správné čištění pleti mělo probíhat?
kosmetikaSprávné vyčištění pleti by mělo probíhat ve dvou krocích. Nejprve použijeme pleťové mléko, nebo pokud někdo upřednostňuje mycí gel, pěnu, může použít i to. Tím dostaneme z pokožky ty největší nečistoty. Dalším krokem je použití micelární nebo pleťové vody, kterými za pomoci tamponku pokožku dočistíme.

Někdo může udělat pouze první krok, tedy že použije pleťové mléko nebo mycí gel a následně vynechá druhý krok, nebo naopak. To ale bohužel opravdu nestačí. Zvláště pak, když ženy používají make-up. Takže pokud toužíme po krásné a zdravé pleti bez nečistot, rozhodně musíme dodržovat oba výše zmíněné kroky.

Já když to vezmu sama za sebe, tak já se odličuji micelární vodou a poté použiji nějakou pleťovou vodu, což tedy asi není správně, když vás tak poslouchám. Já ale nemám ráda mléka, tak co s tím?
Někomu vyhovuje mléko, jinému třeba právě mycí gel. Já vždy svým klientkám dávám na výběr. Osobně používám mycí gel, protože mám pocit, že tím důkladně vyčistím. Pokud ale někdo má suchou pleť a má pocit, že má po mycím gelu pocit vysušení, tak odporučuji rozhodně mléka.

Ale jak jste zmínila, pouhé použití micelární vody určitě nestačí. Tu lze použít v případě, že se ten den nenalíčíte. Jestli však se ráno nalíčíte, tedy aplikujete make-up, pudr, tvářenku, tak pak byste měla použít právě mléko či mycí gel a teprve poté použít micelární vodu.

Některé ženy i praktikují odlíčení pleti vodou a obyčejným mýdlem, co vy na to jako odborník?
To je bohužel opět špatně. Mýdlo obecně pokožku vysušuje, takže i ten, kdo má mastnou pleť, by ho rozhodně neměl používat. Často slýchám, že právě ty ženy, které si myslí, že mýdlo jim pomáhá na jejich mastnotu, protože je vysuší, jsou na omylu. Naopak. Pleť pokud je vysušená, se začne bránit tím, že začne produkovat maz. Pokud se někdo mastí, nemusí to ihned znamenat to, že mámastnou pleť, ale právě že se nevhodně odličuje a čistí svou pleť.

My se tady bavíme, jak správně pleť vyčistit, ale co se děje s pletí, pokud ji důkladně nevyčistíme?
Pokud pleť důkladně nevyčistíme, tak se nám ucpávají póry, pleť nevypadá svěže a zbytečně se zanáší. Rozhodně je ale důležité i myslet na to, že bychom čas od času měly použít například peeling. Také bychom neměly podceňovat návštěvu kosmetického salonu, kde se o pleť důkladně postarají.

Když už jsme u návštěvy kosmetického salonu, jak často byste doporučovala ženám návštěvu?
Já bych doporučovala alespoň jednou měsíčně. Je to i z toho důvodu, že se pokožka a celá kůže obnovuje vždy po třiceti dnech, což málokdo ví.

Na závěr by mě ještě zajímalo, jak často bychom měly čistit pleť?
Nejdůležitější je odlíčení večer, kdy je třeba zbavit se make-upu, ten, kdo se nelíčí, tak odstranit nečistoty z běžného dne, které se během dne na obličeji nastřádají. Ráno je to důležité především pro ty, které mají právě onen problém, že se jim pleť mastí. Zde postačí již použít např. pleťovou vodu, kterou stáhneme nečistoty z nočního krému atd.

Na otázky odpovídala:

Jana Kopecká
kosmetička a vizážistka
www.chocostudio.cz

Tip redakce:

Vyzkoušejte přístroj Philips VisaPure Essential: Odhalte skutečnou zář své pleti!

 

PhilipsČištění pleti je naprostý základ péče o pleť a mělo by patřit ke každodenní rutině. Každá z nás si ale může položit otázku – pečuji o svou pleť dostatečně? Základem pro to, aby pleť vypadala zdravě a zbavila se únavy, je pravidelné a hlavně kvalitní čištění.

Chceme vás inspirovat skvělým pomocníkem, který je odborníkem na čištění pleti!

Společnost Philips představuje přístroj Philips VisaPure Essential (SC5275), přinášející novou technologii do odvětví péče o pokožku, a povyšuje tak čištění pleti o úroveň výš. Tento vibrující a rotující kartáček je 10 x efektivnější než ruční čištění a velmi efektivně tak odstraňuje make-up a nečistoty jak na obličeji, tak v dekoltu. Navíc jeho vodotěsnost umožňuje použití třeba i během sprchování. Více si přečtete v našem článku: Vyzkoušejte přístroj Philips Visapure Essential a odhalte skutečnou zář vaší pleti

Představujeme vám Philips VisaPure Essential

Philips VisaPure Essential je k dostání v síti parfumérií Douglas, a také si ho můžete koupit online na Alza.cz. a na Mall.cz. Více o produktu na www.philips.cz/c-m-pe/pece-o-pokozku

Reklama