Venku se na nás konečně i tady v Praze „zazubila“ pravá zima a je třeba se trochu přiobléknout. Přiznejme si, že jsme zchoulostivěly a odvykly teplému prádlu, ale teď rády přivítáme další vrstvičku. Co třeba košilku, body nebo „kombinátko“?

Máte husí kůži a vzpomínáte si na matčinu nenáviděnou větu: „Vzala sis košilku?“ Jak my tenhle kousek prádla nesnášely! Nejenže hezky nevypadal, ale pod oblečením se všelijak hrnul, a ještě k tomu nám přidával centimetry v pase. Připadaly jsme si nabalené, neohrabané a tlusté. Fuj, košilku NE!

Ale časy se mění a mnohé z nás občas vezmeme zavděk další vrstvě v podobě tílka, košilky nebo body. Naštěstí se změnila i móda a odzvonilo neforemným, nebarevným a asexuálním kouskům. Většina modelů je z moderních pružných materiálů, které přiléhají na tělo, mají decentní barvy a vzory a jsou zdobeny kraječkami, takže vypadají něžně a některé i velmi sexy. Většinou je dostanete v soupravě s kalhotkami a podprsenkou, takže můžete improvizovat a skládat podle libosti.

Docela praktickou a nesporně zajímavou „novinkou“ jsou korzetové živůtky. Je to vlastně tílko s vyztuženou podprsenkou v jednom a k nim kalhotky ve stejném dezénu.  

No a nesmím zapomenout na kombiné, které opět zažívá renesanci. Dříve nezbytnost pod šaty, dnes spíš používané jako noční košilky nebo svůdné prádlo pod župánek. Fantazii se meze nekladou.

Kombiné se na rozdíl od košilek šijí z lesklých a hladkých materiálů, jako jsou hedvábné či polyesterové satény, a kombinují se s pružnými krajkami pro větší pohodlí nositelky.

Vybrala byste si?

Foto: Intimissimi, Tezenis

Čtěte také:

 

Reklama