Ve škole, do které chodí mladší syn, zavedli nedávno poměrně skvělou věc. Každé dítě má možnost koupit si za 70 Kč poukázku na 20 krabiček ochuceného mléka (vanilkové nebo čokoládové). Synátor z toho byl úplně nadšený, jediným negativem bylo, že se o přestávce tvořila u daného automatu, ze kterého mlíčka vypadávala, strašná fronta. Každý den mi po škole vykládal, jak vystál frontu o 50 lidech dvakrát či třikrát, protože mají povoleno jen jedno mlíčko (aby se dostalo na všechny), takže těm, kteří chtějí více, nezbývá než vystát frontu vícekrát.
 
Za týden však zájem o mléko opadl. Přispěla k tomu událost, která zároveň poukázala na kvalitu úklidu ve škole. Některé děti si koupily až 4 krabičky mléka a to poslední už nemohly vypít, tak jednoduše poloplnou krabičku vyhodily do odpadkového koše ve třídě. Druhý den to ještě bylo v pohodě. Třetí den začalo ve třídě něco smrdět. Čtvrtý den byl smrad strašlivý a podrobný průzkum odhalil, že v koši se navrstvilo několik poloplných krabiček zkyslého a kazícího se mléka.
 
Trvalo další dva dny, než se smrad vyvětral. A můj syn si od té doby už žádné mléko nekoupil. Jestli se pak zlepšil systém úklidu ve škole, to nevím. Ale nechápu, na co tam ty uklízečky mají, když nechají několik dní nevynesený koš...

Kadla


To je ale pěkně smrdutá historka o našem školství! Uklízečky bych pozvyhazoval! Vynést koše je mám dojem povinnost ve školských zařízeních. To musí být každý den, i kdyby padaly trakaře! A poukázku bych si nekoupil, protože nemají banánové! :)

Pili jste mlíčko s brčkem? Nebo bez brčka? Nebo jste mlíčko nepili? Napište nám na adresu redakce@zena-in.cz!