kate.jpg
Foto: Profimedia

Princezna z Walesu má na sobě na korunovačním portrétu bílé šaty od Alexandra McQueena šité na míru a třpytivou čelenku na hlavě od Jess Collett. Sundala si však plášť z Královského viktoriánského řádu v barvách trikolóry, který na sobě měla v sobotu během ceremoniálu, a poprvé tak nabídla úplný pohled na své krásné korunovační šaty, které se po celou dobu skrývaly pod ním.

Šaty se vyznačovaly výšivkou s motivy růže, bodláku, narcisu a trojlístku, které představují čtyři národy Spojeného království. Při bližším prozkoumání vypadá výstřih na nové fotografii úplně jinak. Na korunovaci měla Kate pod pláštěm vysoký kulatý výstřih. Na novém oficiálním snímku má však výstřih do V.

Královští fanoušci jsou z této změny poněkud zmatení. Na sociálních sítích se okamžitě rozjela diskuse. Někteří si myslí, že měla Kate na šatech ještě pláštěnku, podobně jako její dcera princezna Charlotte, kterou si následně kvůli post-korunovačnímu portrétu sundala.

FotoJescrt.jpg
Foto: Profimedia

Jiní zase tipují, že byly pro tuto příležitost ušity dvě podobné róby od Alexandra McQueena. „Možná byl výstřih do V pro církevní obřad zakázán. Takže měla dvoje různé, avšak velice podobné šaty,“ píše například jeden z diskutujících.

Princezna Kate každopádně o víkendu předvedla samé skvělé modely. Ať už to bylo během jejího vystoupení na veřejnosti při velkém korunovčním obědě, kdy oblékla ležérnější outfit s poměnkovým sáčkem, nebo účast na oficiálních korunovačních akcích. Určitě se patří vyzdvihnout například její elegantní šarlatový oblek, který oblékla na korunovační koncert svého tchána a zkombinovala jej s oslnivými šperky Van Cleef & Arpels. Slušivé však byly i bílé midi šaty nebo červený dlouhý kabát, který Kate oblékla, když se vydala pozdravit královské fanoušky.

FotoJetwer.jpg
Foto: Profimedia

Zdroje: Auorka článku, People, Daily Mail, Express, Twitter Královské rodiny