První místo v pomyslné soutěži o nejkrásnější róbu získává španělská královna Letizia. Ta zářila po boku krále Felipa v růžových šatech se stříbrnou výšivkou růží. Chytře zvolená róba vystihovala dobře náturu této země. První místo si také odnáší za nejhonosnější korunu.

Nizozemská královna zvolila rudé vyšívané šaty s tylovou spodničkou. Byla jednou z nejvýraznějších dam na události, tudíž i nejčastěji v hledáčku fotografů. Ze předu šaty nejsou zdaleka tak působivé, jako z boku, kdy vynikne vlečka. Jen bychom příště raději doporučily sáhnout po jiném než černém psaníčku, které zbytečně ruší výsledný honosný efekt. Podle nás si přes to zaslouží druhé místo.

Pozadu za královnami a princeznami nezůstaly ani chotě prezidentů. Manželka bulharského prezidenta Desislava Radeva oblékla rovněž výraznou róbu. Spodní světlejší, saténovou část přikrýval průhledný materiál. Díky této kombinaci se na šatech při chůzi měnily odstíny modré, což působilo opravdu slavnostně. Navíc oceňujeme správnou volbu střihu. Desislavě je padesát let a korzet skvěle schová případné nedostatky.

Dánská princezna Marie (na fotografii s dánským princem Frederikem) zvolila pudrově růžové šaty z hedvábí, jejichž součástí byla i od ramen se táhnoucí krystaly vyšitá vlečka. Šaty samotné by působily poněkud nudně, ale v této kombinaci a navíc ještě se skvěle sladěnou kabelkou, si zaslouží pěkné třetí místo.

Tři nejkrásnější korunky od největší po nejmenší.

Zdroj fotografií: Profimedia

Z českých zástupců dorazil premiér Andrej Babiš se svou manželkou Monikou. Ta vsadila na jistotu a oblékla jednoduché bílé šaty z hedvábí, ke kterým zvolila zelenou kabelku. Šaty se všem líbily, svědčí o tom fakt, že se o nich zmínil i server Daily Mail. Jiná média si však spíše všímala toho, že Monika porušila protokol, protože sáhla rukou na britského prince Charlese.

Reklama