Krásné deštivé dopoledne milé žínky inky,
 
i já se jdu svěřit, jak hospodařím:-) Jestli jste někdo viděli starý černobílý film s Hugo Haasem, jak škudlil korunky do krabiček, které měl přesně popsané na nájem, elektřinu, svíčky, jídlo, oblečení... tak takhle nějak jsem to pojala já. Zatím sice bydlím s mamkou a ségrou, takže žádná rodinka nejsem. Ale již od 13ti let hospodařim za celou rodinu, vždy jsem dostala peníze na provoz domácnosti a mimořádné výdaje hradila mamka. A tento systém rozdělení peněz se mi velmi osvědčil... Teď to mám taky tak i ve své výplatě. A protože vím, kolik za co asi zhruba utrácím, vím, i kolik mám kdy navíc a jak s tím naložit. 
 
A protože jsem byla zvyklá vždy vyjít s málem, jde mi to šetření dobře od ruky:-) Tedy jak kdy, hrozně ráda totiž utrácím za dárečky, které jsem si tehdy nemohla dopřát a teď už na ně relativně korunky jsou.
 
Teď se zrovna snažím už skoro rok víc šetřit korunky, protože bych se chtěla osamostatnit, a tak vyhlížím nějaký domeček a projíždím stránky realitek a zoufám čím dál víc při pohledu na svou výplatní pásku a výpočet hypotéky :-(
 
A porada s finančním poradcem nemusí být špatná. Ostatně každý si o svých věcech rozhoduje sám, a tak je na něm, aby si to nechal projít hlavou a zvážil, zda má finanční poradce pravdu a hodí se mu jeho rady, nebo ne.
 
Já radím takhle skoro všem příbuzným, ne vždy na moji radu dají a pak taky často přijdou s problémy z toho vyplývajícími, a to mi tedy, pravda, tečou nervy. Člověk není robot, aby všechno uměl a věděl, tak si ráda nechám poradit.
 
Vaše Kočička


Milá Kočičko,
takže korunky do krabičky s nápisem "domeček" a jednou se určitě dočkáte.
  
   
 
 
Reklama