O tom, jak jednou jela autobusem MHD do práce a hledala korunu pod rohožkou, nám napsala čtenářka telelot. Její kolegové se v autobuse zatím mohli „umlátit smíchy“.

Když se daří, tak se daří... Tyhle automaty by měly vracet, že jo? Moc Vám děkuju za příspěvek, milá telelot, a přeju krásný den.


Pracuji sice v místě bydliště, ale sídlo firmy je na druhém konci města, takže se do zaměstnání (1,7 km) dopravuji, jak se dá. Od jara do podzimu jízdou na kole, pokud tedy zrovna neprší. Jinak pěšky a v zimě také. Už se mi párkrát podařilo zaspat a nebo jsem se dlouho vypravovala, tak to jsem se svezla autem s kolegou, který bydlí za rohem.

Loňskou zimu se zase mrazy vyřádily, u nás bylo až mínus 16 stupňů C a pěšky se mi tedy vážně nechtělo. Jenže co čert nechtěl, bohužel kolegovi se v těch mrazech nepodařilo nastartovat auto, takže jsme byli nuceni jet autobusem MHD - já snad po dlouhých 10 letech, takže už jsem pomalu nevěděla, jak to v autobuse funguje a ani kolik stojí jízdenka. Na zastávce byla další naše kolegyně z práce a hned mě poinformovala. Jízdné bylo 12 Kč, jenže já měla jen 11 Kč, tak mi kolega korunu půjčil. Teď se peníze hází u řidiče do „automatu“ a pak se vedle vymáčkne tlačítko, asi jako když vracíte lahve v obchodě, a automat vám pak vydá jízdenku.

Takže jsem postupně naházela dovnitř automatu jednu korunu, pak desetikorunu a nakonec zase korunu, mačkám tlačítko, a ono nic. Řidič mi povídá: „To musíte znova, mince vám propadly.“ To byl moc hodný, že mi to řekl, jinak bych tam stála ještě teď a divila se... :o)

Tak se ho ptám, proč propadávají, když jsou to normálně platné mince, nicméně je lovím někde v otvoru dole. Jenže jak jsem ovšem měla zmrzlé prsty, tak mi jedna koruna spadla na schody, a to rovnou do rohožky... Tak ji tam hledám (protože další desetikorunu jsem nemínila věnovat, automat totiž nevrací drobné mince), ale nejde to, nemůžu tu zatracenou korunu vylovit. To už jsem mírně nas..ná, zpocená, řidič mi říká, ať tam tedy hodím jinou, ostatní cestující už jsou nervózní a čekají, kdy se rozjedeme.

V klidu řidiči vysvětluji, že jinou minci nemám, takže on otvírá dveře, abych se na ty schody mohla lépe dostat (ale pro ostatní cestující to vypadá, jako když mě vyhazuje z autobusu...). Vystupuju, zvenku rychle zvedám rohožku, nalézám svoji korunu, opět nastupuju a znovu mince házím do automatu - světe div se, tentokrát se zadařilo.

Když červená až za ušima pak přicházím ke kolegům do zadní části autobusu, tak ti už jsou zahřátí smíchy (mohli se umlátit) a že prý se dokonale probudili, předvedla jsem prý úžasnou etudu, něco jak v té komedii: „Zítra to roztočíme, drahoušku“ - jak pan Jiří Sovák hledal tu korunu před panelákem... :o) :o)

Od té doby si dávám pozor, abych měla v peněžence dostatek drobných :o)

Hezký den přeje telelot

Pozn. red.: Text neprošel redakční korekturou.

Téma dnešního dne: Zážitky z dopravních prostředků

  • Jezdíte často dopravními prostředky?
  • Jakými nejčastěji?
  • Vadí vám to?
  • Nebo používáte jen auto?
  • Máte nějakou zajímavou historku?

Napište mi, budu se moc těšit na vaše příspěvky. Pro jednu z vás mám jako odměnu knížku Mapa času (Félix J. Palma, nakl. HOST) a Sérum proti pigmentovým skvrnám od Mary Kay.

Adresa je stejná jako vždy: redakce@zena-in.cz, heslo Dopravní prostředky. Těším se do dnešních 14.30 hodin. Předem děkuju!

mapaserum

Reklama