bournob.jpgRodina Bourbon-Parma. Princezna Maria Teresa je třetí zprava / Foto: Profimedia

Pandemie koronaviru postihla tisíce lidí po celém světě, včetně královských rodin. COVID-19 byl potvrzen například u prince Alberta z Monaka (62). Ten byl první hlavou státu pozitivně testovanou na koronavirus. Následně byla pak nemoc potvrzena také u prince z Walesu (71).
 
Další z šlechticů, komu se nevyhnulo onemocnění COVID-19, byla italská šlechtična princezna Maria Teresa z rodiny Bourbon-Parma, teta nizozemských knížat Carlose a Jaimeho a také princezen Margarity a Caroliny. Té se bohužel stal koronavirus osudným a 26. března 2020 zemřela.

teresa.jpgPrincezna Maria Teresa stojí vpravo / Foto: Profimedia

Princezna Maria Teresa (Marie Thérèse Cécile Zita Charlotte) se narodila 28. července 1933 v Paříži jako třetí ze šesti dětí prince Xaviera, vévody z Parmy a Piacenze a Madeleine de Bourbon-Busset. Byla druhou nejstarší sestrou zesnulého prince Carlose Huga. Zemřela, aniž by se někdy vdala nebo měla vlastní děti. Podle její sestry Cevílie si Maria Teresa užívala celý život své nezavilosti.
 
Princezna žila od svých 28 let v Madridu. Známá byla svou přezdívkou Červená princezna, protože se hlásila k levici. Rakouská císařovna Zita (rozená princezna Zita z Bourbon-Parma) byla její teta a kmotra. Princezna hrála důležitou roli v hnutí Carlist, ve kterém bojovala za spravedlivější Španělsko. Předtím také ve Španělsku získala uznání a byla často žádána, aby pronesla projev nebo vyprávěla svůj životní příběh na důležitých událostech. Podle své rodiny bude později pohřbena v Madridu.
 
 

Reklama