shutterstock-1099791053.jpg
Foto: Shutterstock

Na doslech

Hovory po Skypu ve skupině sedmi lidí nabízí dobrovolnický projekt Na doslech složený z odbornic a odborníků v oblasti krizové intervence. Cílem je poskytnout lidem prostor pro sdělení aktuálních myšlenek a prožitků, které souvisejí s pandemií koronaviru, a psychicky je povzbudit. 

Terap.io

Pomáhá také Terap.io. Odborníci každý den vypisují třicetiminutová soukromá online sezení, která lze absolvovat zdarma v čase od 9:00 do 21:00 přes chat, audio či video hovor. Jsou určená pro všechny, kteří pociťují úzkost ze současné situace a chtějí si popovídat. Část sezení probíhá i v angličtině.

Mediační centrum Manofi

Mediační centrum Manofi spustilo bezplatnou linku pro rodiny ve stavu nouze. Tři mediátoři pomáhají v čase od 11:00 do 17:00 partnerům s nastavením nouzového režimu v domácnosti, rozdělením úkolů, s hospodařením, s financemi apod.

Dělám co můžu

Více než pět set psychologů, psychiatrů, terapeutů a dalších se sdružuje na webu Dělám co můžu. Po dobu pandemické krize poskytují psychologické konzultace online a zdarma. Vyhledat pomoc mohou jak běžní občané, tak lidé takzvaně v první linii, tedy lékaři, policisté apod.

Reklama