„Pro někoho je to možná malichernost a nevděčnost, ale já z duše nesnáším konzumní způsob trávení Vánoc. Každý je ve stresu, aby nakoupil ty nejlepší dárky. Ale ne pro každého jeden! Čím víc jich je pod stromečkem, tím lepší Štědrý den. Jestli to tak máte i vy, tak pardon. Jenže mně to už osmým rokem kazí celé svátky,“ svěřuje se Veronika, která přesně tolik let žije v domě manželových rodičů. A ti nedají na bohatého Ježíška dopustit. Tedy až do letošního roku. To sami přišli s tím, k čemu je jejich snacha marně přemlouvá už roky. Dospělí si mezi sebou dárky dávat nebudou. Důvodem je strach z nákazy nemocí Covid-19.

Foto: Shutterstock

„Jsou už starší, oba kuřáci, a tak mají velký strach. Od jara z domu prakticky nevycházejí, jen na procházky do přírody. Nakupovat jim jezdíme my, online nežijí. Takže si letos i nakupování vánočních dárků raději odpustí, než aby museli mezi davy lidí do obchodů,“ popisuje důvod Veronika, které tím udělali obrovskou radost. Ona sama totiž pochází z rodiny, kde každý dostal pod stromeček jen pár drobností.

„Hlavní pro nás bylo sejít se, popovídat si, pouštět lodičky, zpívat koledy… Tak snad se mi letos podaří přesvědčit rodinu, že existuje i lepší způsob trávení svátků, než je nekonečné shánění, balení a pak i rozbalování zbytečností,“ dodává Veronika.

Čtěte také:

Reklama