shutterstock-1705375840.jpgFoto: Shutterstock

Agáta, 35 let
U nás přišel radikální útlum. Manžel pracuje z domova, takže se ráno ani neupraví, nechá si vytahané tepláky a tílko a většinu dne stejně místo práce hraje hry. Přišel tím o veškerou přitažlivost a já tím ztratila zájem o sex. On by chtěl, ale já s tím mám poslední dobou problém.

Iveta, 39 let
Se dvěma školáky a s tím, že nemohli nikam ven, bylo mnohem těžší si s manželem ukradnout pár chvil pro sebe. Děti jsou zvyklé pořád někde pobíhat a nevybitá energie vedla k tomu, že s manželem jsme večer usínali jako první. Takže sex žádná sláva, máme ho teď míň než před karanténou.

Radka, 30 let
S přítelem oba pracujeme z domova a prvních čtrnáct dní to byla teda jízda. Nedalo se skoro nic dělat, takže jsme se bavili milováním. Třeba i několikrát denně. Ale postupně jsme se unavili a teď už to tak žhavé není. Navíc nám otevřeli fitka apod., takže už nemusíme sedět celé dny jen doma. Jsme u své klasiky. Skočíme na to zhruba dvakrát týdně.

Miroslava, 43 let
Náš sexuální život karanténa teda nezměnila. Před ní nestál za moc a pořád je to stejné. Jiskra prostě po letech a po dětech vyhasla. Naše milování během měsíce by se dalo spočítat na prstech jedné ruky. Dobré je jedině to, že o sex nemá zájem ani jeden z nás. Takže odpadá ponižující škemrání.

Dana, 32 let
Mám sklony k úzkostem, a taky zdravotní problémy, kvůli kterým spadám do rizikové skupiny. Takže na sex nemám v posledních týdnech ani pomyšlení. Jsem v neustálém stresu. Partner se pro mě snaží mít pochopení, ale cítím, že už mu se mnou dochází trpělivost.

Žofie, 25 let
S přítelem jsme se během karantény moc neviděli, protože bydlí se starými rodiči a nechtěl je nijak ohrozit. Pro náš sexuální život to byla ale rána, takže jsme museli využívat jiné možnosti. Například videohovory nebo sexy sms zprávy. Fajn náhrada, ale už se nemůžu dočkat, až se všechno vrátí do normálu.

Čtěte také: