Ačkoliv život se po koronavirové karanténě pomalu, ale jistě vrací do svých kolejí, letošní dovolené a víkendové pobyty zůstaly tak trochu s otazníkem. Byli jste nuceni zrušit své plány a teď tápete, co s naplánovaným volnem?  Máme pro vás hned několik důvodů, proč se vydat do maďarského Hévízu.
5f1967db7f7a4obrazek.png

Snadná dostupnost
Hévíz leží v Zalianské župe, v obvodu Keszthely, konkrétně v jeho severozápadním cípu, zhruba 210 km od Budapešti, 340 km od Brna a 520 km z Prahy a je dostupné téměř všemi dopravními prostředky. Od jedinečných zážitků vás tak dělí jen pár hodin cesty.

Unikátní termální jezero
Hévíz je ojedinělý především díky léčivému termálnímu jezeru o ploše 47 500 m2 s nálevkovitě se svažujícím dnem. Hévízské termální jezero je největším biologicky aktivním přírodním termálním jezerem světa a koupání v něm je díky jeho teplotě (v létě až 38 °C) velmi příjemným zpestřením a atrakcí pobytu kdykoliv, bez ohledu na počasí.
5f1967e443c2aobrazek.png

Bohatý program pro rodiny s dětmi
Maďarský Hévíz nabízí bohatý program pro rodiny s dětmi a je tak skvělým řešením i rodinné dovolené.  Vedle koupání si můžete společně užít zábavu na řadě dětských hřišť, stejně jako se vydat do historické oblasti s vykopávkami a zříceninami s rytířským programem nebo barokním zámkem. Jen pár kilometrů odtud se nacházejí čtyři různé zábavní parky plné lanových hřišť, skluzavek, letních bobových drah i vodních her. Můžete se tam dokonce setkat s dinosaury nebo vyzkoušet lukostřelbu, minigolf, pétanque, nebo se dozvědět něco o rybaření na nedalekém jezeře Balaton. Zde je možné strávit čas na velmi příjemných plážích pro děti, vyrazit na výlet lodí nebo navštívit zvířecí park. 

Ideální pro cykloturistiku a pěší turistiku
Hévíz a jeho okolí poskytuje četné možnosti pro vyjížďky na jízdních kolech, má rozvětvenou síť cyklotras a značených turistických cest. Nevadí, jestli jste svá kola nechali doma, jsou k zapůjčení nejen v městečku Hévíz, ale i v jeho okolí. A pokud se vám už nebude chtít šlapat, zkuste segway. Jezdit na něm mohou děti od osmi let, ty menší pak můžete usadit do speciálního vozíku a táhnout je na segway za sebou.
5f1967fa13bcdobrazek.png

Skvělé místo pro nadšené hráče golfu i golfové začátečníky
Možná byste to nečekali, ale Hévíz a jeho okolí je i zajímavou destinací pro nadšené hráče golfu, stejně jako pro ty, co by si jej chtěli jen vyzkoušet. Nachází se zde hned dva golfové resorty – Golf Club Imperial Balatongyörök a Zala Springs Golf Resort Zalacsány, exkluzivní perla v objetí kopců Zala.

Blízkost Balatonu, největšího jezera střední Evropy
Jen 6 km od Hévízu se rozprostírá Národní park Balatonfelvidék s největším jezerem střední Evropy – Balatonem. Zcela k dispozici jsou vám nejen místní pláže, ale můžete si naplánovat výlet lodí, užít si yachting, windsurfing nebo si půjčit tolik populární paddle board. Mnoho zajímavého nabízejí i okolní národní parky, ať už jsou to rozhedy, jeskyně nebo třeba rezervace buvolů apod.

Pokud jde o ubytování, rozhodně nebudete mít malý výběr – v celém městečku je k dispozici celkem 10 000 lůžek, od ubytování v soukromí až po pětihvězdičkové hotely za velmi atraktivní ceny. Nouze zde není ani o nejrůznější restaurace a útulné hospůdky stejně jako kavárny a cukrárny, kde můžete ochutnat speciality místní kuchyně i víno z místních egregyských vinic.
5f1967f1c3e8fobrazek.png

Více o Hévízu naleznete na www.heviz.hu/cz. Zde je rovněž možné si stáhnout zcela zdarma informační brožurku o Hévízu a další užitečné materiály jako např. mapu města a podobně.

Reklama