shutterstock-1265097304.jpg
Foto: Shutterstock

Rady se vám mohou hodit i do budoucna, nebo v případě, že nemůžete čekat na kadeřnici a ofinu si budete chtít přece jen ještě poupravit. Co si budeme nalhávat, na kadeřnici si chce sem tam zahrát každá z nás. Konečky zvládneme všechny, s ofinou už je to trošku jinak. Ono vzít si do ruky tupé nůžky, koukat na svůj obrácený odraz v zrcadle a při tom nejdůležitějším si rukou zakrýt oči, není zkrátka dobrý scénář. Šmik! Někdy se ofina podaří, ale spíše než o sázku do loterie, jde o ruskou ruletu.

Dobré rady

  • Než si ofinu ostříháte, možná by bylo dobré předem zjistit, zdali vám vůbec sluší. Počítejte s tím, že vám trochu zakulatí obličej, tak ať nevypadáte jako chodící kobliha. Hodí se ale na zakrytí příliš vysokého čela! Jestli vám bude ofina sedět, můžete vyzkoušet tak, že vlasy, které byste ostříhala, srolujete prsty a sepnete je tak, aby vypadaly jako zkrácené. Další a jistější variantou je zakoupit umělou sponkovací ofinu, která v asijských e-shopech vyjde asi na 80 Kč. Čekat na ni však budete měsíc, což je dost dlouhá doba na to, abyste se o změnu účesu pokusila sama. Myslete však opravdu na to, že jde o změnu radikální!

s-l500.jpgFoto: eBay.com

  • Jakkoliv bude znít následující rada banálně, věřte, že jde o klíč k úspěchu. Ofinu rozhodně nestříhejte tupými nůžkami. Zavrhněte hned ty na papír, pokud nemáte kadeřnické, dost ostré bývají ty krejčovské. Ale přece jen, pokud máte alespoň malé ambice sem tam si vlasy zastřihnout, kupte si nějaké základní kadeřnické. Seženete je v drogériích či lékárnách okolo 250 Kč. To je dobrá cena za to, že si na hlavě nevytvoříte žraločí zuby.

nuzky.jpgFoto: Dr.Max

  • A teď již rady k samotnému střihu. Předem si rozmyslete, jakou ofinu chcete mít a zvažte také, zdali na ni máte dost vlasů. Nyní jsou moderní takzvané „soft fringe,“ tedy jen lehké (pejorativně řečeno řídké) ofiny, pod kterými prosvítá čelo. Vlasy si sčešte od temene hlavy podle toho, jak chcete mít ofinu hustou. Vlasy do šířky také tenkým hřebenem oddělte (mělo by vám vzniknout pěšinka ve tvaru písmene V) a zbytek vlasů, ty které nebudete stříhat, sepněte dozadu gumičkou a případně sponkami.
  • Vlasy sčešte dopředu a chytněte je do jednoho pramenu, který držte v místě (nebo svažte gumičkou), kde byste ofinu chtěly mít, stříhejte však minimálně o tři centimetry níže. Potom zbytek dostříhejte drobnými tahy nůžkami od zdola nahoru. Žádné stříhání ze strany. Když budete trpělivé, nemůžete ofinu ostříhat křivě.

ofina2.jpg
Foto: Youtube/Fashionistas

Čtěte také:

Reklama