Jedním z pomocníků tohoto bohulibého počínání je koření. Koření je samo o sobě kouzelné, to je jasná věc. Již jen jeho vůně mají léčivý charakter a také schopnost přenášet v čase, já sama, když jdu nakoupit do místního obchodního domu a procházím místem, kde je vanilka a skořice, jsem v duchu malá holka, která nakupuje ve smíšeném zboží u nás na chalupě. Tak to tam vonělo, především tou vanilkou… A jelikož třeba toto je vzpomínka krásná, už je tam jiskřička štěstí, kterou zažehlo právě koření. 

Podzimních koření je neskutečně mnoho, mně tentokrát do cesty přišel koriandr.

Koriandr ve své pevné formě semen je u nás znám již dlouho, ale býval kořením spíše okrajovým, používaným jen občas. Ovšem již nějakou dobu je koriandr ve své zelené formě mezi našinci stále oblíbenější součástí zdravé, kvalitní kuchyně.

Koriandr není jen tak obyčejná přísada pokrmů, patří mezi jedno z nejstarších koření, o němž jsou dochované záznamy, zmiňované ve starých sanskrtských textech a v Exodu (starý zákon).

Asi před dvaceti lety, v  mé oblíbené orientální restauraci na Starém městě u Pražského hradu, jsem zažila já své první osobní setkání se zeleným koriandrem (s listy a stonky). V zeleninovém salátu byla tehdy pro mě nezvyklá chuť, pán, co nás tenkrát obsluhoval, mi oznámil, že toto je koriandr a je neuctivé jej nechat na talíři, protože je to skvělé koření, které potřebuje každý člověk.

Od té doby zelený koriandr v pokrmech vítám!

Semena koriandru jsou vynikajícím prostředkem k podpoření trávení, zvlášť v časech, kdy se všechno kolem nás i v nás začíná zpomalovat. Koriandr se v dávných dobách přidával i do chleba jako ochucovadlo a jeho éterický vonný olej se používal do vzácných parfémů a při výrobě mýdel.

Koriandr měl pro naše předky i významný magický charakter, přidával se jako kouzelná přísada do rituálního kalichu a smíchaný se svařeným vínem se užíval coby nápoj lásky!
Zelený koriandr má schopnost posilovat močový systém, který je v chladnějších časech taktéž ohrožen. A pro léčbu infekcí močového měchýře se bylinkáři doporučuje infuze z listů a semen.

Z rostlinky koriandru můžeme využít i samotný kořen, ten je možný vařit jako zeleninu.  Koriandr je pro své léčebné účinky známý již po staletí, ve formě obkladů jej naši předci na rady bab kořenářek užívali pro tlumení revmatických bolestí kloubů, ve formě odvaru se užíval jako mírné sedativum s blahodárným účinkem na nervovou soustavu. Podle lidového léčitelství koriandr nošený ve váčku na krku působí proti bolestem hlavy a jeho semena házená do ohně zahánějí zlé síly.

Čtěte také: 

Reklama