korfu

Ostrov Korfu je spolu s ostatními ostrovy Jónského souostroví vyhlášeným místem pro pohodovou dovolenou. Již od římských dob je vyhledávaným letoviskem.
Je nejsevernějším z Jónských ostrovů. V průběhu času jej poznamenalo několik cizích kultur a následkem těchto vlivů získal podmanivé kouzlo. Řecký název ostrova je KERKYRA, je odvozen od jména Corcyra, které patřilo dceři boha řek Ásópa. Bůh moří Poseidon se do ní zamiloval, přivezl si ji na tento ostrov a pojmenoval ho po ní.
Ostrov je rozdělen na hornatý sever a nížinatý jih. Turistická letoviska se nalézají v severovýchodní části ostrova, na pobřeží průzračného moře. Krásné pláže najdete ale po celém ostrově. Mezi nejhezčí pláže patří: Agni, Agios, Stephanos, Kerasia, město Sidari se svými plážemi se skalnatými výběžky.... Ve vnitrozemí potkáte tradiční vesnice, kde místní žijí jako by neexistoval čas.

Místní speciality, které musíte ochutnat:

  • Sofrito: Voňavá pochoutka z telecího masa
  • Bourdetto: Kořeněná ryba
  • Sladkosti: Zlatý med, kdoulový džem a mandle v karamelu

Tip na výlet:

Město Korfu

korfu

Postranní malebné uličky, pravé taverny, originální ráz města. Za prohlídku stojí Stará pevnost Palaio Frourio z roku 1559. Dalším tipem je palác Sv. Michaela a Sv. Jiří, kostel Agios Spyridon, muzeum asijského umění. V městské části Liston najdete řadu kaváren ve francouzském stylu. Ulice Liston byla vybudována v roce 1807 na žádost samotného Napoleona a její osobitá tvář zůstala dodnes nezměněna. Těm, co rádi nakupují se určitě zalíbi malebné krámky, nabízející všechny možné tretky a suvenýry.

Výstup na nejvyšší horu Pantokrátor (906 m). Můžete sem vyjet autem, ale lepším zážitkem je výstup na svých. Vychází se z vesnice Stará Perithia. Hora je protkaná sítí stezek, kterými se dostanete bezpečně nahoru. Na vrcholku je malý klášter, výhled po okolí je nádherný. Pokud je jasno, dohlédnete až k Albánii.

Soutěska Troumbetas - patří mezi nejhezčí místa ostrova, nejlépe si ji prohlídnete, pokud si půjčíte auto. Najdete ji za vesnicí Sgomba, směrem na Sidari.

Ostrůvek Paxi, asi půl hodiny lodí od jižního cípu ostrova, za ním je ještě menší ostrůvek Antipaxi
Je to ráj pro šnorchlisty a údajně z Paxi pochází nejlepší řecký olivový olej.

Jak se na Korfu dostat? Doporučujeme cestovní kancelář Alex www.ckalex.cz
Zde jsou tipy na zajímavé last minutové nabídky:

Hotel Acharavi Beach ***+ Polopenze 29.07. - 09.08. Původní cena 24 690,- cena po slevě 16 990 Kč

V oblíbeném letovisku Acharavi na severním pobřeží ostrova přímo u pěkné písčito-oblázkové pláže se nachází hotelový komplex Acharavi Beach. V zahradě stojí několik jednopatrových budov a přímo u moře je sladkovodní bazén pro dospělé i pro děti, pro které je tento komplex naprosto ideální. Pokoje jsou moderně zařízené, nechybí klimatizace a některé mají krásný výhled na moře a do zahrady. Celý komplex leží stranou od rušných silnic, takže si můžete užívat klidu na pláži či u bazénu a nemusíte se bát o své děti. U bazénu se během dne můžete občerstvit v hotelové taverně. Do centra letoviska Acharavi plného obchodů, restaurací a barů snadno dojdete procházkou. Doporučujeme všem klientům.

Podívejte se SEM.

Hotel Liapades Beach *** Polopenze 29.07. - 09.08. Původní cena 21 990,- cena po slevě 15 990 Kč.

Na západním pobřeží nedaleko vesnice Liapádes je úsek krásných přírodních zátok s křišťálově čistým mořem. Mezi zelenými stráněmi se strmě klikatí cesta vedoucí dolů až k pláži. Hotel Liapades Beach je nenásilně zasazen ve svahu mezi borovicemi, cypřiši a olivovníky. Komplex tvoří několik menších budov a bazén v zahradě. Pokoje jsou moderně zařízené a nabízejí dostatečný komfort pro trávení letní dovolené. V zahradě u bazénu je božský klid k relaxaci, takže se konečně dostanete ke své oblíbené knize. Pár metrů od hotelu jen seběhnete z kopečku na pěknou oblázkovou pláž, kde si můžete pronajmout lehátka a slunečník nebo se zabavit některým z vodních sportů. V nedalekém centru letoviska najdete několik taveren, barů i obchodů. Doporučujeme všem, kteří vyhledávají klidnou dovolenou uprostřed krásné přírody.

Podívejte se SEM.

Studia Birlis *** bez stravy 29.07. - 09.08. Původní cena 17 990,- cena po slevě 10 990 Kč

Studia Birlis nabízejí příjemné ubytování ve vile s rodinnou atmosférou. Studia mají vždy balkon nebo terasu a jsou prakticky vybavena. Předností ubytování je ideální poloha v klidu a s překrásným výhledem směrem přes údolí na okolní zalesněné stráně. Od vily Birlis vede cesta k nejhezčí pláži v okolí (Rovinia). Terasa s prostorným bazénem, slunečníky a lehátky vybízí k odpočinku (snack bar u bazénu nabízí kromě možnosti snídaní i další občerstvení během dne). Areál sousedního hotelu Liapades Beach nabízí možnost dalšího vyžití (živá hudba, kulečník, stolní tenis). Do centra Liapades, kde naleznete několik taveren, barů i obchodů, dojdete 15minutovou procházkou. Doporučujeme pro klidnou a romantickou dovolenou uprostřed krásné přírody.

Podívejte se SEM.

Reklama