Moje maminka donedávna skladovala koření ve sklenicích od přesnídávek. Aby rozpoznala obsah, měla sklenice polepené cedulkami s názvy koření, které byly snad z nějakého časopisu a po letech byly už notně zašlé a zapatlané. Asi před dvěma lety jsem jí na narozeniny koupila celou velkou sadu koření v krásných skleněných kořenkách s korkovým uzávěrem a s překrásně popsanými jmenovkami. Dokonce s originální dřevěnou policí. Koření jsem objednávala přes internet a byla jsem moc spokojená.

Moje tchýně skladuje koření způsobem, jaký je pořád nejoblíbenější ve spoustě domácností. :-) Otevřený balíček s kořením jednoduše přehne a přichytí kolíčkem.

A to dnes existuje tolik možností, jak a kde koření skladovat...

Správné kořenky by měly splňovat několik požadavků. Kromě toho, že by měly být pochopitelně hezké, ladící s interiérem kuchyně, tak by měly být snadno omyvatelné a měly by dobře těsnit, aby se koření skladováním co nejméně znehodnotilo. A v neposlední řadě by měly být po ruce tam, kde je potřebujete, tedy u místa, kde dochucujete pokrmy - nejčastěji poblíž varného centra.
Při výběru byste měli dbát na to, že koření nejvíce škodí vlhko, světlo a teplo.

Nejvhodnější jsou kořenky z porcelánu nebo keramiky, tmavého skla nebo nerezu. V těch koření příliš netrpí a uchová si dlouho svoji vůni. Plastové nádoby a nádobky nejsou pro skladování koření příliš vhodné.

Velice dekorativní a přitom praktické jsou sady několika druhů koření ve vzhledově stejných skleničkách, které mají na spodu sklenice zabudovaný mlýnek na koření. Tohle řešení nám zároveň umožnuje namlít si koření až těsně před použitím, neboť čerstvě namleté koření je nejaromatičtější a nejchutnější.
Tyto kořenky jsou na trhu k dostání od několika firem.

Pokud máte doma sbírku porcelánu s cibulákovým vzorem, budou se vám do kuchyně jistě hodit cibulákové kořenky.
Ale jak porcelánové, tak keramické kořenky jsou k dostání v mnoha odstínech, s mnoha různými dekory. Od terakotově červených, po tmavě hnědé, béžové, modré nebo třeba červené. Pokličky mívají buď z porcelánu, keramiky, korku nebo dřeva.  

Pro kořenky nemusíte vždycky nutně do obchodu. Pokud máte jen trochu šikovné ruce, můžete si praktické kořenky vyrobit i doma.
Pro začátek klidně postačí na jejich výrobu staré známé sklenice od přesnídávek, lépe však sklenice třeba od kávy, které mají zabroušené víčko, a tak se kořenka lépe uzavírá.
Na sklenici si nalepíme cedulky stejného vzhledu, které nemusí být nikterak přeplácané a příliš pestré.
Popřípadě můžete kořenky popsat barvami na sklo nebo na ně nalepit cedulky vyrobené ze slupovacích barev.

Pamatujte ale na to, že i když máte sebelepší kořenky, je vhodné otevřené koření co nejdříve spotřebovat a příliš dlouho je neskladovat, protože časem ztrácí jak chuť, tak své aroma.

A pokud to jde, vyhněte se, prosím, zakolíčkovaným sáčkům s kořením... :-)))

S pomocí pana Vývody z kuchyňské studia Lamont sestavila

 

 

                 
Reklama