Pro mnoho mystiků je to i čas, kdy je nejlépe možné vnímat různá poselství, věštby a vesmírné vzkazy. Zřejmě je to tím, že je většina lidí otevřená a je v nich i upřímná snaha o odpuštění, vyrovnání se a též ukončení starých a nefungujících věcí. Již naši dávní předkové v tomto čase - mezi velkou nocí a koncem roku - prováděli všelijaké rituály, které jim měly zvěstovat, jaký bude následující rok, co je čeká či čeho by se měli vyvarovat.
5e15c3e365dc8obrazek.pngHodně lidí, kteří se věnují vykládání karet, si také v těchto dnech provádí velké karetní výklady týkající se budoucnosti.

5e15c389b8309obrazek.pngNad tím vším jsem si tak dnes přemýšlela, když jsem se probírala knihou o květinách, kde jsem  hledala jednu zelenou bytost, týkající se jiného příběhu, který vám jistě také ráda budu vyprávět, když mi do oka padla super léčivka echinacea! Věděla jsem, že se hojně používá zvlášť v zimním období, ale že je i bylinkou, která má pradávnou magickou minulost, jsem netušila.

Jméno této rostlinky znám z mnoha doporučujících článků o zelené lékárně a přírodním léčení, ovšem z celého psaní o jejích schopnostech na mě v tušených souvislostech z textu vystoupila věta: kořen echinacey je léčivý. Můžete z něj připravit čaj, chutný prostředek pro zvýšení vaší jasnozřivosti…

Echinacea jest na vysokém postu těch léčivých bylinek, které zvyšují nespecifickou odolnost organismu, má moc vyrovnávat imunitní systém a má prokázané skvělé antivirové účinky. Její božské léčivé vlastnosti znali již severoameričtí Indiáni a měli echinaceu v patřičné úctě, od nich se pak tato na pohled i dekorativní bylinka rozšířila do našeho světa.
5e1f09936572eobrazek.png

Pro naše současné použití, z hlediska léčení fyzického těla, je možné použít echinaceu ve formě:

  • čaje z čerstvých natí
  • tinktury posilující odolnost
  • balzámu na rány

Pokud se však rozhodneme poodhrnout závoj všední reality a podíváme se na echinaceu z hlediska mystiky a přírodní rostlinné magie, je to bylinka, která má schopnost  pomoci vám při otevírání vašeho třetí oka, zvyšování jasnozřivosti a zbavení se strachu.
5e15c3b1bd595obrazek.png
Esoterici o echinacee zasvěceně říkají, že dovede účinně čistit nejen fyzické, ale i energetické tělo.

Pro takovou jemnou práci je potřeba pracovat přímo s květy echinacey, jejich vibrace vám dokážou pomoci s odstraněním  jakýchkoliv strachů, které by vám mohly bránit radostně užívat své bohem dané schopnosti. Při této v podstatě duchovní a duševní práci se bude také prohlubovat vaše spiritualita.

Pokud byste se tedy rozhodli ve vánočním čase využít nějaké z věšteckých dovedností, z mého pohledu čaj z kořene echinacey rozhodně může být  skvělým pomocníkem na podobných cestách po krajinách esoterických a magických.

Čtěte také: 

Reklama