Tato zázračná bylina se v asijských zemích užívá již více než 5000 let. V dávných dobách se za ženšen platilo zlatem a mohli ho užívat jen císaři a nejvyšší šlechta. Dnes už je naštěstí ženšen dostupný pro všechny a hojně se vyváží do celého světa.

Ženšen

Co skrývá jeho název?  Botanické pojmenování Panax Ginseng mu dal ruský botanik Carl Anton Meyer v roce 1843. Je odvozeno z řeckých slov Pan = vše a Axos = léčit.České pojmenování této byliny je také výstižné, např.: Všehoj lékařský nebo lidově „stosil“ či „životabudič“. Je známo několik druhů ženšenu. Tím nejúčinnějším je právě ženšen korejský neboli pravý. Tento ženšen obsahuje nejvíce aktivních látek tzv. ginsenosidů.

Ženšen

Nejznámější pojmenování, ŽENŠEN, ale pochází z čínských slov Zen- Shen = kořen života. A právě čínští léčitelé užívají tuto bylinu již tisíce let a popsaly její blahodárné účinky v bezpočtu spisů a knih. V posledních přibližně 50 letech byl ženšen také v Evropě podroben mnoha studiím a klinickým testům, které prokazují jeho pozitivní účinky na náš organismus.

Ženšen

Ženšen podporuje a stabilizuje činnost pěti základních životních orgánů. Těmi jsou srdce, plíce, játra, slezina a ledviny. Právě příznivým působením na tyto orgány má ženšen téměř nekonečné množství účinků. Podporuje krvetvorbu, snižuje cukr a cholesterol v krvi, reguluje krevní tlak. Podporuje činnost mozkových buněk, zlepšuje paměť a působí proti únavě. Jako afrodisiakum napomáhá při problémech s erekcí. Aktivuje imunitní systém a tím nám pomáhá v boji proti virům a bakteriím. Patří mezi nejsilnější adaptogeny a kromě posilování naší imunity nás chrání před civilizačními chorobami, což je hlavně v dnešní uspěchané době velkým přínosem.

Ženšen

Více informací se dozvíte na FB stránkách a korejsky-zensen.cz

Ženšen

Čtete také:

Reklama