Ahoj Radku a ženy-in,

 

díky dnešnímu tématu se mohu pochlubit tím, co dělám ve volném čase. Protože se po dlouhých letech vrací na výsluní šperky z korálků, loni v listopadu jsem se rozhodla, že je začnu sama vyrábět. (20jsme)

 

Začínala jsem navlékat rokajl na strunu (slabé ocelové lanko) a aranžérský vlasec, postupně jsem přidala „motanice“, náušnice, náramky z paměťového drátu, náramky na vlasci, nedávno jsem kamarádce dělala motanici na nohu, aby to měla do sady k náramku a náhrdelníku.

 

Fantazii se meze nekladou, dají se kombinovat jak navlékací materiály (např. ještě silikon), tak i druhy korálků (již zmiňovaný rokajl – skleněné korálky různých velikostí, ručně dělané vinuté perle, umělé perličky, kameny….). Další zajímavá technika, kterou jsem si osvojila, je ketlování, navlékání korálků na očkové jehly nebo nýty.

 

V příloze posílám na ukázku pár svých výtvorů, ostatních pár desítek si můžete prohlédnout ve fotoalbu zde, na Žena-in.cz J

( //zena-in.cz/fotoalba/album.asp?stranka=1&id=2708)

Třeba se inspirujete a pořídíte si korálky jako doplněk pro letošní léto.

 

Ahoj

 

benynka

 

Fotky:  

 1) ketlované

 

           

 2) očkové jehly navlékané cik-cak

           

 

3) struna

           

 

4) ketlované s řetízkem

 

           

5) motanice

 


Díky, Benynko.

 

Chlubit se vším, co dovedete, umíte, jste dokázala nebo udělala - se můžete na redakční mail i zítra. Proto pokud to nemáte u sebe, nesmutněte a cvakněte to ještě večer. Dárečky tu mám nachystané a kdo je dostane, se dovíte v průběhu zítřka.

redakce@zena-in.cz