Zdravím Merylku i ostatní.
Když tedy dnes je volné téma a já koutkem oka zahlédla v kalendáři datum 7. září, s hrůzou jsem si uvědomila, že za čtyři měsíce bude po Mikuláši a budou se blížit Vánoce. Ty ostatně už začínají strašit v některých našich supermarketech. Dětičky sice teprve začaly chodit do školy, ale určitě už teď přemýšlejí o Ježíškovi. Já bych se chtěla podělit o příběh z naší rodiny, který se tohoto silně dotýká.
Od své dnes již dospělé dcery, studující vysokoškolačky, jsem dostala mnoho pěkných dárků, které mne vždy potěšily, ale na jeden zvláště nikdy nezapomenu.
 
V mateřské škole se děti učily dělat drobné dárky z přírodních materiálů. Dcerka vyrobila korále z kuliček červených jeřabin. Když se učitelka ptala, pro koho jsou, odvětila, že pro maminku k Vánocům. Na to paní učitelka, že tak dlouho nevydrží. "Jo, ale v mrazáku vydrží všechno," opáčila dcera. Doma je dala do krabičky od zápalek a schovala v mrazáku úplně do rohu.
Blížil se čas Vánoc a nastalo velké nakupování masa na svátky. Chtěla jsem odmrazit mrazničku a narazila na malou krabičku. Nevěděla jsem, co to je, a zavolala dcerku. Ta s pokřikem, že to nesmím vidět, zmizela i s krabičkou v pokoji.
 
Na Štědrý večer jsme pod rozzářeným stromkem rozbalovali dárky a dcera mi s úsměvem podávala krabičku krásně zabalenou v ručně malovaném vánočním papíru. Uvnitř bylo něco, co vzdáleně připomínalo korále. Zčernalé kuličky se rozpadaly, jen na ně člověk sáhl. Dcerka začala natahovat, že to měl být ten nejkrásnější dárek pro mne. Vzala jsem ji do náruče, pohladila po vláskách a vysvětlila, že je to opravdu ten nejhezčí dárek, protože na mne myslela při jeho vyrábění. Úsměv se jí hned vrátil a byla zase ta správná pohoda.
Januše
 
Milá Januše, i já Tě zdravím. Do Vánoc sice daleko, ale to nevadí.... Takovéhle příhody vždycky pohladí po duši. Díky.... :o)))
Reklama