Milé ženy-in, nedá mi to a musím se s Vámi podělit o přeřek, který se mi stal, když jsem vloni nastoupila jako učitelka na gymnáziu, kde jsem učila češtinu.

Dostala jsem třídu, kde byli kromě 3 dívek jen samí chlapci ve věku 15 - 16 let. Někdy to s nimi nebylo lehké, byli ukecanější než většina dívek, ale celkově to byli moji miláčkové, i když mě dokázali pekelně vytočit.

Myslím si, že po počátečním nejistém tápání začínající učitelky jsem si k nim nakonec našla cestu. Jedním z důvodů byl zřejmě i jeden můj brilantní přeřek.

Jistý velmi upovídaný student opět rušil ve chvíli, kdy další spolužák četl milostnou středověkou báseň. Jeho žvanění pochopitelně velmi rušilo, nejen mě a  třídu, ale hlavně soustředění čtenáře, který se s nelehkým textem statečně potýkal. Už jsem nevydržela, přerušila jej a dotyčnému narušiteli, jsem řekla:  "Petře, tuto báseň se naučíte nazpaměť do příští hodiny, abyste vůbec věděl, co čteme."

Petr se samozřejmě bouřil, že proč on, on nic neříkal a podobné výmluvy. Na to jsem mu odpověděla: "Až budete mít nějakou dívku, tak se Vám to může krásně HONIT."

Pochopitelně jsem chtěla říct hodit. Ihned jsem si uvědomila, co jsem právě vypustila z pusy před bandou dospívajících kluků, a polila mě červeň a studený pot. Vzápětí následoval v celé třídě výbuch smíchu.

Musela jsem se začít také smát, protože tohle se může stát jen mě. Z celé hodiny už pochopitelně nic nebylo, protože, kdykoliv jsme na sebe se třídou pohlédli, tak jsme se začali smát.
Jinak přebrepty a různé přehazovaní písmenek jsou u mě na denním pořádku, a ačkoliv jsem (byla) učitelka, tak už jsem s tím naučila žít.
Kopretina3

Pozn. red.: Text nebyl redakčně upraven.


:-) Tak to bych jako žák taky nerozdýchala :-) Míša

Vaše, nebo i cizí překlepy, které vás pobavily, přežblebty, které nejde zapomenout a také nově a z hlavy naší editorky, která někdy umí něco přečíst jinak, „přečtepy“…  To je dnešní téma dne a námět pro vaše příspěvky. Podělte se s námi na redakce@zena-in.cz

Reklama