Tak to jsou místa, o kterých sní čtenářka Kopretina 3. Krásně se o nich rozepsala ve svém tematickém příspěvku, který určitě stojí za přečtení.

Kdybych si mohla vybrat jen jedno jediné místo, kam bych se chtěla podívat, byl by to asi Egypt. Vím, že to není už dnes žádná exotika, ale pro mě je to vysněná dovolená, kterou si v současné sobě nemůžu dovolit. Nestačil by mi týden, chtěla bych tam strávit delší dobu. Nechtěla bych ten čas strávit jen povalováním se u moře, i když to mám jinak ráda. Kromě obligátních pyramid bych se chtěla podívat do Údolí králů, navštívit nějakou hrobku a nějaké pořádné egyptologické muzeum.  Pak si představuji několikadenní plavbu po Nilu, je horko, zapadá slunce… No, a abych nezapomněla na to moře, pár dnů u Rudého moře by to jistilo.

Kdybych si mohla vybrat místa dvě a mohla cestovat v čase a jedno z nich by bylo na pomezí bájí a mýtů, byl by to opět Egypt v době svého největšího rozkvětu. Pozorovat dělníka jak v pálivém slunci budují pyramidy, kameníky, kteří tesají do kamene, a kolem nich se zvedá prach, stírají si pot z čela a opálených těl, nebo pozorovat staroegyptské lékaře, jak zručně léčí pomocí trepanace lebky.  Celý výlet bych zakončila v královském paláci nebo v chrámu, kde bych sledovala nějaký slavnostní akt.  Zkrátka jsem asi silně pod vlivem romantické představy z četby Egypťana Sinuheta.

To druhé, bájné místo, by byla Atlantida. Přála bych si vidět, jak byla architektonicky vystavěna, jací lidé zde žili, jakými znalostmi a dovednostmi oplývali a dozvědět se proč zanikla. Atlantida je záhada, která mě velmi zajímá. Myslím si, že v historii existovala velmi vyspělá civilizace. Která zanikla a o jejich pozůstatcích se dozvídáme z archeologických pozůstatků, které se vymykají běžným archeologickým nálezům a že vzpomínky na tuto civilizaci nalézáme i v mýtech a legendách.

Tak to jsou mé romantické představy.

Kopretina 3

Pozn.red.: Text nebyl redakčně upraven

____________________

Krásné představy. Vy jste určitě musela být v minulém životě Kleopatrou, nebo přinejmenším její blízkou služebnicí :)
A bájná Atlantida? Pane jo, tak to je sen nad sny. Ještě, že existuje tolik krásných knih a pak už stačí jen zapojit kouzlo fantazie. A to Vy máte ))
Děkuji, že jste napsala a přeji krásné snění.
Saša

Téma dnešního dne: Místo, kam bych se chtěla podívat

  • Pište prosím nanejvýš jedno, dvě místa – opravdu ty nej…
  • A proč právě tam, co vás na tom místě fascinuje?
  • A pokud jste na nějakém svém vysněném místě už byly, pošlete i fotografii (jednu, dvě)

pište na redakční e-mail: redakce@zena-in.cz

Jednu ze čtenářek odměníme dárkem - také vonícím dálkami. :)

dd

Reklama