O mnoha z nich jste možná i na stránkách Ženy-in četli, dnes bych se s vámi ráda podělila o jedno velké překvapení právě z řady těch milostných. 
A tím je pro někoho možná obyčejný kopr. 
5a588d74dfe20obrazek.jpg

Kopr je podle vyšší kněžky a vyznavačky pohanství Anny Franklin jednou z posvátných  bylin čarodějek, který pomáhá jak ženám, tak i mužům. Jelikož v dnešní době můžeme v obchodech zakoupit v podstatě cokoliv v kterémkoliv ročním období, proč to s koprem nezkusit?

Kopr podle dávných pohanů slouží skvěle k pročištění mysli a posílení koncentrace, přidává se ovšem i do kadidel určených k ochraně a očistě posvátných míst. 
Při letních slavnostech se pak kopr vhazoval do ohně jako obřadní rostlina.

Podle starých pohanských receptů se pro muže doporučuje koprová koupel.

Pokud měli muži v úmyslu přivábit ženu svého srdce, bylo dobré přidat do koupele hrst semínek kopru a zůstat v ní alespoň dvacet minut. Takový muž byl podle starých herbářů neodolatelný…

Nápoj lásky -  tentokrát koprový podle Anny Franklin:

5a588e4cc516aobrazek.jpgDo čisté, nejlépe měděné pánvičky nalijte šálek červeného vína, do něj pak vysypejte čajovou lžičku koprových semínek. Víno se semínky pět minut prohřívejte, ale nevařte! Přecezený nápoj nalijte do pěkného poháru a vypijte jej se svým vyvoleným. Koprová esence rozpuštěná ve víně je totiž podle starodávné moudrosti bylinkářek a kouzelnic považována za  afrodiziakum a dávní mágové ji odjakživa používali při milostné magii.

Takový nápoj se užíval i při obřadu poutání rukou pro zamilovaný pár.

Pokud byste chtěli, můžete si vytvořit i Magický koprový olej:

Do čisté sklenice nasypejte kopr a zalijte po okraj slunečnicovým olejem. Po dva týdny jej vystavte slunečním paprskům kdekoliv ve vašem obydlí. Poté olej přeceďte do čisté nádobky  a pevně uzavřete. Koprový olej se podle esoteriků používá pro pečetění talismanů, dveří a oken na ochranu před škodlivými vlivy - stačí jej rozetřít po rámech.

Přečtěte si také:

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit