O mnoha z nich jste možná i na stránkách Ženy-in četli, dnes bych se s vámi ráda podělila o jedno velké překvapení právě z řady těch milostných. 
A tím je pro někoho možná obyčejný kopr. 

Kopr je podle vyšší kněžky a vyznavačky pohanství Anny Franklin jednou z posvátných  bylin čarodějek, který pomáhá jak ženám, tak i mužům. Jelikož v dnešní době můžeme v obchodech zakoupit v podstatě cokoliv v kterémkoliv ročním období, proč to s koprem nezkusit?

Kopr podle dávných pohanů slouží skvěle k pročištění mysli a posílení koncentrace, přidává se ovšem i do kadidel určených k ochraně a očistě posvátných míst. 
Při letních slavnostech se pak kopr vhazoval do ohně jako obřadní rostlina.

Podle starých pohanských receptů se pro muže doporučuje koprová koupel.

Pokud měli muži v úmyslu přivábit ženu svého srdce, bylo dobré přidat do koupele hrst semínek kopru a zůstat v ní alespoň dvacet minut. Takový muž byl podle starých herbářů neodolatelný…

Nápoj lásky -  tentokrát koprový podle Anny Franklin:

Do čisté, nejlépe měděné pánvičky nalijte šálek červeného vína, do něj pak vysypejte čajovou lžičku koprových semínek. Víno se semínky pět minut prohřívejte, ale nevařte! Přecezený nápoj nalijte do pěkného poháru a vypijte jej se svým vyvoleným. Koprová esence rozpuštěná ve víně je totiž podle starodávné moudrosti bylinkářek a kouzelnic považována za  afrodiziakum a dávní mágové ji odjakživa používali při milostné magii.

Takový nápoj se užíval i při obřadu poutání rukou pro zamilovaný pár.

Pokud byste chtěli, můžete si vytvořit i Magický koprový olej:

Do čisté sklenice nasypejte kopr a zalijte po okraj slunečnicovým olejem. Po dva týdny jej vystavte slunečním paprskům kdekoliv ve vašem obydlí. Poté olej přeceďte do čisté nádobky  a pevně uzavřete. Koprový olej se podle esoteriků používá pro pečetění talismanů, dveří a oken na ochranu před škodlivými vlivy - stačí jej rozetřít po rámech.

Přečtěte si také:

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Reklama