Představte si to zklamání! Těšíte se na sváteční atmosféru, děláte vše proto, aby váš dům vypadal skvěle, pečete osm druhů cukroví, a nakonec vám na Štědrý den zbudou jen oči pro pláč? Přesně tohle se stalo Veronice (32).

„S Adamem jsem chodila tři roky. Domluvili jsme se, že poprvé strávíme Vánoce spolu, jen my dva. Snažila jsem se, aby bylo všechno perfektní. Dokonce jsem už v říjnu myla okna. Chtěla jsem, aby to byli naše nejkrásnější Vánoce. Jak jsem byla naivní,“ líčí sympatická blondýnka Veronika.

Christmas

„Pro Adama jsem vybrala skvělý dárek. Zájezd do Egypta. Pořád mluvil o tom, že by se tam chtěl jet se potápět. Dokonce jsem si kvůli tomu musela půjčit peníze od našich, ale prostě jsem pro něj chtěla jen to nejlepší,“ vzdychá blondýnka.

„Konečně bylo 24. prosince. Seděli jsme u štědrovečerního stolu a Adam skoro nic nejedl. Bála jsem se, že mu nechutná. Chtěla jsem, aby to bylo dokonalé, a když jsem viděla, že nic nejí, chtělo se mi brečet. Bylo to ale mnohem horší,“ vypráví Veronika.

„Najednou odhodil příbor a vykřikl, že už to nevydrží. Že mi musí něco říct. Zatmělo se mi před očima. Bylo jasné, že to nebudou dobré zprávy. Ale to, co mi řekl, mi vyrazilo dech. Prý potkal někoho jiného a chce se semnou rozejít. Chtěl mi to původně říct až po Štědrém dnu, aby mi nezkazil Vánoce, ale už to nevydržel tajit,“ říká se slzami v očích blondýnka.

„Samozřejmě jsem se sesypala. Po tom všem! Začali jsme se příšerně hádat a on mi řekl, že už ho nepřitahuju. To bylo asi ze všeho úplně nejhorší. Nakonec jsem ho vyhnala z bytu. Neměl nic, byl jen v triku a v kalhotách. Ale bylo to jako by mi vrazil dýku do zad. Vánoce jsem pak strávila sama v hrozné depresi. Měla jsem chuť to prostě všechno zabalit. Od té doby svátky naprosto nesnáším. A víte, co je na tom nejhorší? Adam se nakonec chtěl ke mně vrátit, ale já mu takovou zradu nedokázala odpustit...
Do Egypta jsem pak odjela s mamkou. A i když jsem byla stále hodně skleslá, i tak jsme si to spolu užily,“
dodává Veronika.

Kdy je správný čas na rozchod?

Na to oznámit partnerovi, že ho chcete opustit, není nikdy správná doba. Ale vždy je lepší udělat to co nejdřív, než to odkládat na nějakou „lepší“ příležitost. Ta totiž většinou nikdy nenastane.

„Rozejít se s někým po třech letech je vždy složité. Jediné východisko je prostě přiznat pravdu hned a nenechávat to až do doby, než vám prasknou nervy. Pak to bude těžké nejen pro vašeho partnera, ale i pro vás. A hlavně to chce vyřešit v klidu a nenechat se příliš unést emocemi. Samozřejmě není dobré srážet tomu druhému sebevědomí řečmi typu poznal jsem lepší. Prostě se zkuste vžít do situace toho druhého a snažit se co nejmín zranit jeho city,“ říká psycholožka Markéta Hubínková.

Reklama