CAMBRIDGE – Ženy, v jejichž jídelníčku je ve zvýšené míře zastoupen tuk, jsou vystaveny vysokému riziku vzniku rakoviny prsu.
Nedávno provedená studie prokázala, že ženy požívající denně více než devadesát gramů tuku, byly až dvakrát náchylnější k rakovině prsu, než ženy konzumující méně než polovinu tohoto množství.

Již dříve se odborníci obávali, že zvýšená konzumace tuku může mít neblahý vliv na zdraví žen a že může mít spojitost i s rakovinou prsu. Až nyní se ovšem toto tvrzení podařilo britským vědcům dokázat.

Výzkum provedený mezi třinácti sty ženami prokázal vliv konzumace tuku na nádory prsou. V Cambridge byli pečliví a do důsledku sledovali stravovací návyky žen, které vyplňovaly podrobné dotazníky odhalující veškeré tuky v potravě.
Dobrovolnice je musely podrobně vypisovat každý den. Touto metodou, při níž šly velmi přesně vypočítat denní dávky tuku obsažené v potravě té které pacientky, byla prokázána vazba mezi rakovinou prsu a zvýšeným příjmem tuků.

Doktorka Sheila Binghamová z Lékařského centra pro výživu v Cambridge k tomu dodala: „Naše studie opravdu potvrzuje souvislost mezi konzumací příliš tučné stravy a zvýšeným rizikem vzniku rakoviny prsu. Efekt nastupuje především u nasycených tuků obsažených v pravém másle, plnotučném mléce, mase a některých cereálních lupíncích, oplatkách a koláčích. Právě tyto pochutiny by měly ženy raději omezit.“