Foto: Shutterstock

Vědci z Kalifornské univerzity zjistili, že mango Ataulfo (zlato-žluté mango původem z Mexika) může pomoci redukovat vrásky u starších žen světlé pleti. Studie publikovaná v časopise Nutrients říká, že ženy po menopauze, které jedly půl šálku manga Ataulfo čtyřikrát týdně, zaznamenaly po dvou měsících pokles hlubokých vrásek o 23 % a o dalších 20 % po čtyřech měsících.
 
Ženy byly během studie rozděleny do dvou skupin. Jedna skupina konzumovala půl šálku manga čtyřikrát týdně po dobu čtyř měsíců, zatímco druhá skupina jedla šálek a půl čtyřikrát týdně po stejně dlouhou dobu. „Ženy, které jedly šálek a půl manga po stejnou dobu, zaznamenaly nárůst vrásek,“ uvedla hlavní autorka Vivien Fam. Vědci uvedli, že není jasné, proč konzumace většího množství manga měla opačný efekt a zvýšila výskyt vrásek, zatímco menší množství vrásky redukovalo. Spekuluje se o tom, že by to mohlo být způsobeno vysokým množství cukru v ovoci.

Vrásky byly zkoumány pomocí kamerového systému s vysokým rozlišením. „Systém, který jsme použili k analýze vrásek, nám umožnil je nejen vizualizovat, ale také kvantifikovat a měřit,“ uvedl Robert Hackman, profesor na katedře výživy a odpovídající autor studie.

Foto: Shutterstock

Reklama