Ryze český výrobek, konvice TEO od firmy Tescoma, obdržel prestižní světové ocenění za design red dot design award 2013.

tescoma

tescomaRenomovaná česká firma Tescoma získala již druhého „designérského Oscara“ red dot design award, tentokrát honourable mention 2013 v kategorii product design. Oceněná konvice TEO vznikala od prvních návrhů, skic přes technologický výzkum i samotnou výrobu výhradně v České republice pod taktovkou šéfdesignéra značky Tescoma Ladislava Škody, který vítězství komentuje: „Získat prestižní ocenění red dot a reprezentovat firmu ve světovém měřítku je jistě nejlepší odměnou každého designéra. Konvice TEO je unikátní tím, že navazuje na řemeslný um i historickou tradici českých sklářů. Hlavním kritériem bylo vytvořit esteticky trvalý produkt s vysokou užitnou hodnotou, který je určený k častému a dlouhodobému používání.“

tescomaExkluzivní český design je postaven na progresivním konceptu se dvěma vyluhovacími sítky pro přípravu a podávání jak čajů z čerstvých bylin, sušeného ovoce apod., tak i všech druhů sypaného čaje. Zajímavostí konvice je propojení jednoduchosti formy, vyvážených proporcí a harmonie různorodých materiálů. Tescoma její produkcí navíc podpořila a obecně dlouhodobě podporuje regiony s nejvyšší nezaměstnaností.

tescomaLetošní ročník udílení cen red dot byl výjimečný svým rozsahem, neboť porota posuzovala 4 662 produktů od1 865 designérů z 54 zemí světa, nejvíce za posledních padesát let. Slavností předávání cen se uskuteční 1. července 2013 v mateřském městě red dot v německém Essenu a od 2. do 28. července bude veřejnosti zpřístupněna speciální výstava „Design na scéně – vítězové red dot award: design výrobků 2013“.

Tescoma však tímto úspěchem „na vavřínech“ rozhodně neusíná. Letošní rok bude silným nejen pro český region, kde se neustále rozšiřuje síť značkových prodejen s prvotřídním servisem, a kde bude představeno více než 200 novinek i vychytávek.  Také rozvoj exportu a expanze do celého světa jsou zásadní aktivitou k naplnění dalších úspěchů tradiční české firmy Tescoma.

tescoma

Konvice TEO s vyluhovacími sítky (TESCOMA design centrum Zlín), ocenění red dot design award 2013 honourable mention, objem 1,25 l, dva luhovací filtry s rozdílnou hustotou sítka,   zpracování borosilikátové sklo a vysoce odolný plast, cena 299 Kč.

Reklama