eye-fb.jpg

Foto: Shutterstock

Oční konturování vám pomůže k tomu, aby vaše oči vypadaly větší nebo menší. To, jak naneseme kolem očí make-up, může mít velký vliv na jejich konečný vzhled. Oční konturování je v podstatě snadný a jednoduchý způsob, jak očím přidat hloubku a upravit opticky rozměr. Můžete jít do dramatického make-upu, ale také můžete použít jen jemné odstíny, kdy sotva poznáte, že na oku vůbec něco je.
 
Dobrou zprávou je, že konturování očí může vypadat dobře na každém s jakýmkoliv tvarem očí. Důležité je použít správné odstíny a přizpůsobit se svému konkrétnímu tvaru, ať už je mandlový nebo třeba kulatý.

Stíny, které použijete, je nutné volit podle barvy a tónu pleti. Celkem použijete dva až čtyři neutrální odstíny, včetně světlejšího, než je váš odstín pleti a jeden nebo dva tmavší. Také budete potřebovat dobrý podklad na oční stíny, načechraný štětec na zapracování, malý štětec na oční stíny a nějaký rozmazávací štěteček.

V prvním kroku naneste podkladovou bázi a následně na celé víčko aplikujte odstín, který odpovídá vaší barvě pleti nebo je malinko světlejší. K tomu můžete použít nadýchaný štětec, kterým stíny zapracujete.

V druhém kroku si vezměte odstín, který je o něco tmavší, než je váš odstín pleti. Pomocí menšího štětce aplikujte stín do záhybu a vytáhněte barvu směrem k vnějšímu koutku oka. Nezáleží na tom, jaký máte tvar očí. Cílem je následovat a vylepšovat přirozenou linii záhybu očních důlků.

Přesné umístění barvy se bude lišit v závislosti na tvaru očí a požadovaném výsledku. Dále pomocí menšího stínovacího štětce naneste stejný odstín jako naposledy pod spodní linii řas od vnitřní k vnější oblasti oka. Vždy zapracovávejte pohybem směrem nahoru. K tomu můžete také použít rozmazávací štětec. Na víčko u vnitřních koutků pak můžete ještě aplikovat trochu světlejšího odstínu pro větší hloubku oka.