shutterstock-312707486.jpg
Foto: Shutterstock

Konturka rozhodně není co se týče líčení vyřazena ze hry. Tedy alespoň by neměla být a každá žena, která používá rtěnku a touží po krásných rtech, by se s ní měla naučit zacházet. Dokáže srovnat kontury, což ocení například ženy s menším vrchním rtem.

Zásady používání konturky

Nikdy nevybírejte příliš tmavý odstín ke světlé rtěnce
Vždy se snažte zvolit o dva odstíny tmavší odstín, který by měl být velmi podobný tomu, jaký má zvolená rtěnka. Další variantou je světle hnědá konturovací tužka, která se hodí téměř ke každému ružovému odstínu.

Méně je někdy více
Nic se nesmí přehánět. Konturka dokáže divy, ale nesmíte ji nanášet až moc přes vaše přirozené kontury. Kopírujte tvar rtů, ale tužkou jděte lehce nad přirozenou hranici horního nebo spodního rtu (záleží, který z nich chcete zvětšit).

Nemalujte jen čáru
S konturkou si musíte umět trochu vyhrát. Nejde jen o čáru, kterou kopírujete tvar rtů. Na závěr aplikace přichází stínování, což znamená, že konturku použijete směrem do středu do ztracena.

Nikdy ne po rtěnce
Konturovací tužka je něco jako primer. Používá se zásadně vždy před rtěnkou, a to i z praktického hlediska. Její tuhé složení má za úkol udržet rtěnku v rámečku tak, aby se nerozmazávala.

Bonusový tip: Pro ještě větší efekt naneste lesk na rty nebo kapku highlighteru pouze do středu srdíčka rtů.

Konturovací tužky, které můžeme doporučit:
5f7713a243fe1obrazek.png

Čtěte také:

Reklama