Zdravím redakci,

kdysi jsem žila s mužem, do kterého jsem se na první pohled zamilovala. Zpočátku mi připadal vášnivý a zajímavý, později žárlivý, nakonec se začal chovat jako tyran. I přesto, že mě nikdy neuhodil, dokázal mě vystresovat tak, že jsem se při cestě domů klepala strachy, co se zase stalo u něho v práci, v rodině, co špatného jsem provedla já.

Jeho šílené chování jsem snášela přes rok a neustále se přesvědčovala, že když bude vidět, jak moc mi na něm záleží, konečně se uklidní a začne mi věřit. Ale chyba lávky. Dokonce mi vyčítal, že chodím do školy (kdoví, koho tam potkám), v létě jsme se hádali i kvůli tomu, že jsem šla na pláž, a pokaždé mi kontroloval celé tělo, zdali jsem se neopalovala bez podprsenky.

Nakonec mi pomohl až spolužák ze školy a já konečně začala odporovat mému ex-příteli a prosazovat si vlastní názor. Samozřejmě, neobešlo se to bez incidentů, ale já zůstala neoblomná. Sice nikdy nezapomenu na jeho ruku s nožem, kdy mi při našem rozchodu vyhrožoval, že zabije sebe, nebo mě, kdy mě prosil, křičel na mě, postrkoval mě po bytě, nadával mi a zároveň prosil. Ten pocit, když jsem mu řekla, že je konečně konec a jak moc ho nenávidím, byl tím nejlepším, co jsem po dlouhé době zažila.

Sice jsem v té době ještě netušila, že mě čeká skoro roční sledování, psaní výhružných dopisů, kdy ke mně domů chodili cizí lidé a přesvědčovali mě, ať se k němu vrátím, ale to vše mám dnes za sebou, a vím, že už nikdy nedopustím, aby mě někdo takhle zraňoval a zneužíval.

Naučila jsem se říkat a dělat jen to, co chci, a nikdy nebudu uspokojovat cizí potřeby na úkor mého sebevědomí a dobrého psychického a fyzického rozpoložení.


ZOLINDA

Děkuji za příběh.
Je to skvělé, že jsi se dokázala rozhodnout a odejít. Možná to někomu přijde jako samozřejmost a možná tě někdo odsoudí, že si s takovým typem vůbec mohla žít. Ale to může pronést jen někdo, kdo nic podobného nezažil.
Jsou mezi námi dokonce takové, které se k podobnému rozchodu stále odhodlávají. Možná je právě teď ta správná chvíle a právě proto byl právě tento příspěvek vhodný k uveřejnění. Prosadit se a nenechat se omezovat je přeci jednou z nejdůležitějších věcí v životě!
Díky, Zolindo, bylo těžké tě "vyřadit" z finále o dnešní výhru!

Přeji mnoho štěstí!

Další skvělé příběhy, včetně vítězného si můžete přečíst ještě dnes! Sledujte hlavní stranu...

Reklama