Konto Bariéry, které přes 20 let pomáhá lidem s handicapem, představilo online platformu Dobrobot.cz. Principem je myšlenka, že každý den je šance udělat něco malého jinak. Dobrobot.cz vyzývá k hledání kreativního způsobu, jak ušetřit nebo vydělat 30 korun, a jeho sdílení s ostatními.

Dopřát si o šálek kávy méně, dát si hamburger bez hranolků, překvapit přítelkyni o trochu menší květinou, jet do práce na kole místo tramvají. Na webu Dobrobot.cz se lze připojit k již existující výzvě, nebo si vymyslet způsob vlastní. Každý uživatel je poté vyzván, aby ušetřených 30 korun věnoval pomocí DMS na podporu dobré věci. Uživatelé se navíc seznámí s příběhy lidí, kterým mohlo Konto Bariéry díky dárcovským SMS a dalším finančním darům již pomoci. Připojení k výzvě na stránce Dobrobot.cz může každý sdílet i se svým okolím a inspirovat tak další osoby. Každý ze zapojených uživatelů přitom sbírá body. Na ty nejpilnější čeká výhra, kterou si za peníze nelze koupit. Například setkání se známými osobnostmi, možnost natáčet videa s nejúspěšnějšími českými video blogery a další. Platforma je propojena sociálními sítěmi Facebook, Instagram a YouTube.

dobrobot

„Sdílení zážitků a informací je dnešním velkým trendem. Když se vám něco povede, nebo i nepovede, chcete se o zážitek podělit s kamarády. A na tomto principu Dobrobot.cz funguje. Je jednoduché vybrat si výzvu, sdílet ji a vyzvat k témuž kamarády, nebo ukázat ostatním směr a vytvořit výzvu vlastní,“ vysvětluje Božena Jirků, ředitelka Konta Bariéry.

Novinkou představenou Kontem Bariéry je i revoluční sdílení DMS. Ke každé odeslané dárcovské SMS je možno připojit až tři telefonní čísla známých a přátel, kterým přijde informace o zaslané DMS. Mohou se následně k zaslání dárcovské SMS připojit a podpořit vznik dárcovské vlny.

dobrobot

Řetězovou DMS lze poslat ve tvaru DMS VYZVA KONTOBARIERY (tel. číslo 1 - 3 kamarádů)(jméno dárce) na telefonní číslo 87777. Například: DMS VYZVA KONTOBARIERY 987654321 Josef Beranek. Konto Bariéry však nabízí i další možnosti, jak přispět lidem s handicapem. Všechny druhy příspěvků jsou uvedeny na webu www.dobrobot.cz nebo www.kontobariery.cz.

dobrobot

Reklama