Jsou naprosto úžasné! Celý měsíc o nich nevíte, jednou je vyměníte a ušetříte za drahé roztoky!!!

Tolik reklama…. Realita je maličko jiná, tak se pojďme podívat, jak to je doopravdy.

 

Pravda je, že tyto čočky mají vyšší propustnost kyslíku a tedy je oči všeobecně lépe snášejí.

 

Příbalový leták rozhodně tyto úžasné informace neobsahuje.

 

 

Tyto čočky jsou určeny k „prodlouženému nošení“ po dobu maximálně 6 dnů a nocí nepřetržitě v souladu s doporučením očního specialisty. Podotýkám - moje oční lékařka tvrdí alibisticky, že je třeba to vyzkoušet. Prostě to někomu vyhovuje, někomu ne.

 

 

Po 6denním cyklu prodlouženého nošení si je na jednu noc z očí vyjměte.  Před opětovným nasazením čočky vždy vyčistěte a vydezinfikujte vhodným roztokem.

Navíc výrobce doporučuje propláchnout si oči s čočkami každé ráno a večer roztokem.

Tady tedy neplatí, že o nich celý měsíc nevíte a přílišná úspora roztoků se taky nekoná.

 

Pro kuřáky je to alternativa skoro nevhodná, protože cigaretový kouř zvyšuje riziko závažných problémů při nošení, zvláště pokud se čočky na noc nevyjímají.

 

Po 1 měsíci nošení je nutné je vyhodit.

Tady reklama nelže.

 

Trochu mě překvapilo, že tyto čočky jsou na omak trošku tvrdší než ty měsíční vyndavací. Podobají se těm jednodenním na jedno použití, takže jsem byla skeptická, protože jsem si představovala, že to budou čočky měkké jako peříčko.

Ale…

Je naprosto úžasné jít bez starostí spát (nepočítám-li nalití trošky roztoku do očí), v noci vidět ostře i bez brýlí, a hlavně se takhle úžasně probudit a vidět!!!

Režim péče o tyto čočky je tedy malinko jiný než o čočky, které se na noc vyjímají. Ale lze si na to zvyknout lehce. Je to pro oči velice pohodlné, což je důsledek právě té větší propustnosti kyslíku.

 

Upozorňuji, že někteří oční lékaři jsou k nošení tohoto druhu čoček značně skeptičtí, protože nejsou ještě dostatečné studie o vlivu těchto čoček na oko. Ještě je prostě nikdo nenosil tak dlouho, aby bylo možné zjistit případné negativní účinky dlouhodobého nošení.

I kdyby propouštěly 99 % kyslíku, to jedno procento, které se očím nedostává, může totiž při dlouholetém nedostatku způsobit problémy.

 

Ať je to ale jakkoliv, zcela jistě mi všichni, kterým z různých důvodů nevyhovují brýle, dají za pravdu. Kontaktní čočky – jakékoliv – jsou převratným českým vynálezem a dávají lidem s očními vadami šance na naprosto normální život.

 

A ještě jeden tip na závěr. Pokud máte oči pravidelně sledované očním lékařem a znáte parametry svých čoček, můžete značně ušetřit nákupem přes internet…

Reklama