fff

Chcete si vychutnat veškerý lázeňský komfort, ale zdaleka vás neláká městské prostředí, kde se na každém rohu tísní davy turistů? Naberte směr Plzeňský kraj a vydejte se do malé lázeňské obce jménem Konstantinovy Lázně…

Zeleň, kam se podíváš

Když do Konstantinových lázní dorazíte, možná si ani nestihnete všimnout, že jste se ocitli v obci. Celé jejich území totiž leží v rozlehlém lázeňském parku, jehož dominantou je takzvaný Prusíkův pramen, který byl pojmenován podle pražského kardiologa a milovníka těchto lázní Bohumila Prusíka.

dddd

Jak už profese výše jmenovaného muže předznamenává, Konstantinovy Lázně se specializují na poruchy kardiovaskulárního systému, hlavní léčebné metody jsou založeny na využívání místní minerální vody s největším obsahem kysličníku - oxidu uhličitého ze všech pramenů v České republice. Na své si zde ale přijdou i zdraví jedinci a rodiny s dětmi, protože v okolí lázní se nachází cyklistické trasy a nově vybudovaná in-line stezka.

dddd

Wellness zážitky jako na dlani

Pokud zrovna neholdujete sportům či byste si chtěli po aktivním dni odpočinout a pořádně zrelaxovat svou mysl a tělo, věřte, že i v tomto případě jste na správném místě. V lázeňském Welness – Centru Konstantin máte skvělou příležitost. Naleznete v něm bazén, vířivku, Kneippovy chodníčky, parní lázně a také finskou saunu a aroma saunu. Pokud chcete zažít nevšední zážitek, využijte speciální perličkové koupele v koupelové soli Kneipp, která má blahodárné účinky na náš organismus.

ggg

„Termální sůl, která se v produktech značky Kneipp používá, a v Konstantinových lázních patří mezi oblíbené wellnessové procedury, pochází z hlubinných německých dolů a je více než 250 milionů let stará. Z tohoto důvodu se jedná o zcela originální, čistou sůl bez jakékoliv kontaminace,“ vysvětluje nám odborná garantka firmy Kneipp a wellness konzultantka v jedné osobě Mgr. Pavla Apostolaki. Po tamních koupelích, které jsme na vlastní kůži vyzkoušeli, se budete cítit odpočatě a vašemu organismu dodají potřebnou sílu a regeneraci.

gggg

Vydejte se na túru za láskou

Dalším zajímavým tipem, jak si zpříjemnit místní pobyt a přitom si užít nenáročné turistiky, je pěší procházka k takzvané „Studánce lásky“, kam se z lázní pohodlně dostanete asi za 40 minut chůze lesem. Naučná stezka v délce 7,5 km je obousměrná a začíná 200 m od vlakového nádraží. Vede nenáročným terénem po udržovaných trasách s turistickým značením.

ffff

Na trase se setkáte s 6 informačními tabulemi s odpočinkovými místy a dvěma upravenými vývěry minerální vody, které můžete bez ostychu ochutnat. Ptáte se, proč studánka nese tak poetické jméno? To nám vysvětlil patriot a velký znalec Konstantinolázeňska, pan Gustav Černý. „Pokud se podle pověsti napijí ze studánky milenci, jejich láska nikdy nevyhasne.“

gggg

Ať už se do Konstantinových Lázní vydáte z jakéhokoliv důvodu, můžete si být jistí, že vás příjemně překvapí a nikdy na ně nezapomenete. Výletu tedy třikrát zdar! :)

Čtěte také:

Reklama