Řeknu vám, jak to všechno začalo:

Pařížský sedlář Thierry Hermes si otevírá dílnu v obchodní čtvrti nedaleko Madeleine. Protože tehdejším dopravním prostředkem je kůň, event. kočár tažený koňmi, obchod s postroji a sedly velice prosperuje.
Firma získává v r. 1867 ocenění na výstavě v Paříži. Jeho syn přesouvá sídlo do lepší čtvrti – Faubourg St. Honoré č. 24 – mimochodem, najdete ho tam ještě dnes, je to poblíž náměstí Svornosti /Place de la Concorde/.

Věhlas firmy se zvětšuje, už dodává i do Německa, Holandska, Belgie, Polska a hlavně – stává se dodavatelem ruského cara Mikuláše II.

Je nutné reagovat na nástup automobilů. A tak se výroba přesouvá ke koženým, ručně šitým automobilovým doplňkům, ale i kabelkám, páskům, rukavičkám.

Po skončení II. světové války se objevuje typické balení výrobků: oranžová krabice s lněnou stužkou a logo vévodského kočáru, francouzsky Caleche /čti kaléš/.
V roce 1951 vymírá rod po meči a nastupují zeťové. Jeden se věnuje hedvábným šátkům, druhý přidává hedvábné kravaty a drobné bytové doplňky. Dnes je ve světě cca 250 butiků, v Praze je od r. 1997.

Konečně se dostáváme k vůním.
Protože kůže každému nevoní, zrodil se nápad vytvořit nějakou vhodnou vůni. A tak se začalo v r. 1950 nedaleko Rouenu pod vedením vlastního parfuméra. Kvalita je mimořádná, na výrobcích se nešetří.

První skutečnou vůní je v r. 1951 - EAU D´HERMES, dnešní terminologií unisex.

V r. 1960 vzniká CALECHE – soumrak padá na Bouloňský les, klapou koňská kopyta, blíží se kočár s tajemnou kráskou, v ruce drží kosatec a kolem se šíří kouzelná vůně – zeleň, květiny, koření, dřeviny…
V r. 1970  zelenou přírodou uhání žena AMAZONKA.
Následuje rok 1984 - PARFUM a v roce 1995 - 24, FAUBOURG – ano správně, to je vlastně adresa sídla v Paříži.
Dále se od roku 1999 potkáváte s parfémem HIRIS – což je zkratka z Hermes + Iris, oblíbená květina firmy – opět tedy kosatec v úžasně modrém flakonu a oranžové krabičce. A rok
2000 byl korunován vůní ROUGE HERMES.

Firma samozřejmě pamatuje i na pány:
1970 - Equipage
1982 - Eau de cologne
1986 - Bel ami

A co v budoucnu? Necháme se překvapit.  

            
Reklama