Konopí je sexy, tvrdí členové Konopářského svazu České republiky. A nemyslí tím, že by snad konopí někoho přitahovalo pohlavně, ale že je zkrátka žádoucí. Jeho cena totiž rok od roku stoupá a přitom se z něj dá vyrobit více než tisíc výrobků. Dá se využít v energetice, je ekologickým palivem v lokálních elektrárnách a teplárnách, své místo má v chemickém průmyslu, jeho neuvěřitelně pevné stonky se uplatní ve stavebnictví a v automobilovém a papírenském průmyslu, zdravá a výživná semínka se používají v potravinářství a v oblasti kosmetiky, z konopí lze vyrábět textil...

Samozřejmě celou dobu nemluvíme o marihuaně, ale o takzvaném technickém konopí, které obsahuje jen minimální množství THC. Přesto bylo jeho pěstování svého času v ČR zakázáno. Teď však zažívá renesanci. „Je to alternativa pro třetí tisíciletí,“ říká o technickém konopí předsedkyně Konopářského svazu Marie Široká. Konopný olej, brikety, tepelná izolace – to jsou některé z výrobků, které už můžeme koupit i na našem trhu.

Zdroj: biom.cz

Rozeznáte technické konopí od marihuany? Koupila byste si čokoládu s konopnými semínky?  Chtěla byste žít v domku s izolací z konopí? Co si myslíte o netechnickém konopí – o marihuaně? Neměla by se legalizovat? Třeba jako lék?

Reklama