V předposlední novince s čtenářskými příspěvky si můžete prohlédnout zahrádky, které zaslaly Tindi, Jitka a Simona - všechny tři fotky jsou nádherné!

Další krásné fotky dorazily od čtenářek Tindi, Simony a Jitky. Která se vám líbí nejvíc, milé čtenářky?

Dobrý den,

Jak někdě uvidím soutěž spojenou se zahrádkou, hned se vždy ráda zapojím. Bylo to tedy velmi těžké vybrat jednu věc. Jeden pohled. Nakonec jsem po dohodě s mojí maminkou vybrala pohled na konvalinkové zákoutíčko, které máme u nás na zahrádce. Dopřáváme jím všechno, co si zaslouží a ony se nám za to vždy odměňují nádhernými květy a líbeznou vůní. Škoda jen, že tu počítač zpostředkovat nemůže. Pokud by jsme náhodou v soutěži uspěli, chtěla bych Vás poprosit, zda bychom nemohli dostat knihu Zahradničení s měsícem. Občas si knihy se zahradní tématikou kupujeme a tu o bylinkách již máme. Děkujeme!

konvalinky

Přejeme hezký slunečný den,
Jitka


Toto je pohled z terasy na skalku. Při posezení na terase pohled potěší nejenom mě, ale i návštěvy se kterýma zde velmi často sedáváme.

skalka

Simona


Milá redakce Ženy-in a čtenářky!
Naši zahrádku se postupně snažíme měnit z pralesa na okrasno-užitkovou. Nikdy nebude tak krásná jako od ostatních čtenářek, protože na ní máme plno záškodníků. Psi nám tady vyběhali bahnité cestičky a začli i vysekávat zahrádku s kytkama, takže jsme ji museli oplotit. Pokud nám někdy utečou zakrslé kozy z výběhu, oholí nám kdejaký stromek a keřík, jen trávy se nedotknou. Největší radost nám tedy dělá naše ekologická sekačka Zorka, která poslušně spásá trávu na nízký sestřih. Nikdy nesečeme technikou, to je skvělá výhoda. Z kytiček, které se tady snažíme udržet při životě i přes naše chlupaté kamarády, máme velkou radost a vždy to všechno obcházíme a kocháme se květy. Jsme teprve na začátku, ale i tak se naše květinová zahrádka každým rokem rozkvétá více. Máme i nějaké bylinky, které sušíme na čaj a těšíme se, až nám tady jednou porostou borůvky, jestli je tedy kozy nesežerou. Největší radost máme, když si sedneme a kocháme se doslova vším - květinami, dětmi, které si hrajou jak se zvířaty, tak v domečku, který jsme jim sami postavili a velmi oceňujeme i zpěv ptáků a klid, který tady máme. Na fotce je největší část květinovo-bylinkové zahrádky a eko sekačka s dcerkou.

konik

Moc Vás všechny zdraví,
Tindi

Pozn. red.: Příspěvky neprošly jazykovou korekturou.

Téma dne 17. května 2011: Vyfoťte svou zahrádku

Zasílání příspěvků k tomuto tématu je již ukončeno. Okolo 17.00 hodiny se dozvíte, která čtenářka dnes získala slíbený dárek: knížky Zahradničení s měsícem od Reginy Engelkeové a Velká kniha o bylinkách od Jekky Mcvicarové z (oba tituly vydal Knižní klub).

zahradniceni bylinky

Reklama