Děkujeme za příspěvek o muži mnoha zájmů. Takový je manžel naší čtenářky EvyH. Přečtěte si, čím se zabývá právě teď...

Dalo by se říci, že můj muž má koníčků několik a vždy podle nálady nebo okolností se věnuje některému z nich méně či zase důkladněji. Jeden čas se věnoval vaření, což se mi, mimochodem,  moc líbilo a dokonce jsem se již jeho zelenino - ovocným salátem chlubila na těchto stránkách. S tím tak nějak šlo ruku v ruce sbírání kuchařek a starožitností, které mi, někdy k mé nelibosti, zdobily panelákovou kuchyň.

Pak se více věnoval fotografování, jeho fotografie byly a doposud jsou opravdu zdařilé. Z nějakého životního údobí či z dovolených pak udělal výběr, vytvořil CD podmalované hudbou a můžu vám říct, že jejich prohlížení s rodinou o dlouhých zimních večerech bylo lepší, než jen tak prolítnout album.

V poslední době se dal také na bylinky, nakoupil literaturu, založil zahrádku. Chytly ho nejen bylinky, ale také ta zahrádka. A to tak, že se rozhodl, že se jí bude více věnovat. Jenže na té zahrádce jsme měli jen takovou starou boudu, bez vody a elektriky.

A tak  vymyslel, že postaví chatku, kam by mohla jezdit celá rodina. A to budování se stalo jeho koníčkem, opět nakoupil literaturu, vše nastudoval, plno věcí si dělá sám, jen na odborné práce zve řemeslníky. Je do toho úplně zblázněný, co na tom, že hned při základové desce mu praskla achilovka. I v nemocnici vše prožíval, protože se blížila zima, chtěl tu desku mít dodělanou a tak jsem to s kamarády všelijak organizovala a vše mu fotila a nosila k odsouhlasení do špitálu. No ještě že tak, aspoň tak odchytil díru na komín, kterou jsem nechala vyhloubit na úplně blbém místě.

Jeho první cesta z nemocnice vedla rovnou na zahradu, bezmocně se opíral o berle a smutně děl, že ho ty berle pěkně štvou. Možná to řekl trochu jinak. Jen tu nohu dal jakž takž do pořádku, trávil na zahradě veškerý volný čas a bylo na něm vidět, jak ho to baví a že to nedělá z nějaké nutnosti, ale vážně ho to chytlo.  Krom stavění si dělal i fotodokumentaci. Pak tam chytil klíště a byla z toho borelióza jak hrom.

Občas jsem se zlobila, že nám taková práce a finanční zatížení není zapotřebí, že tu zahradu, natož chatku až tak nutně nepotřebujeme a navrhovala jsem, že to prodáme. Nechtěl ani slyšet a jeho jedinou odpovědí bylo, tak jo, já to teda od tebe koupím. Teď se přede mnou snažil i tu boreliózu zamaskovat, abych nedělala cirkus, ovšem kdo ji někdy měl, ví, že je to téměř nemožné. Takže po léčbě jeho první kroky vedly – hádejte kam – no na zahradu. To jeho nadšení mě tak trochu vtáhlo a buduju s ním, ale že by to byl i můj koníček , to bych neřekla. Už máme střechu….

EvaH

Pozn. red.: Text nebyl redakčně upraven.

To je přece krásný koníček, ne? Chlap, který zahradničí, je užitečný exemplář, tak ho v tom podporujte

Co si o tom myslíte, milé ženy-in? Napište nám, jakým koníčkem se zabývá váš partner. Ještě máte čas se vyjádřit k dnešnímu tématu. Má váš partner nějaké neobvyklé hobby?

Na vaše přípsvěky se těšíme na adrese redakce@zena-in.cz

Reklama