Nedávno vám Saša Stušková předvedla malou přehlídku sedacích souprav. Já je pro změnu doplním konferenčními stolky. Dokážete si představit odpočinkový kout bez stolku, na který si naservírujete kávu, skleničku vína, nebo rozložíte různé chuťovky? Nebo snad odpočíváte u jídelního stolu?

Konferenční stolek je druhý po jídelním stole druhým nejdůležitějším stolkem v domácnostech. Ne-li přímo nejdůležitějším. Dokonce znám i rodiny, které se z nedostatku místa v obýváku raději vzdaly jídelního stolu a daly přednost konferenčnímu. Někomu opravdu nic jiného nezbývá a klidně na něm naservíruje i víkendový oběd.

konferenční stolek

Konferenční stolek s tepanou mříží a sklem

Pravda, žádné velké pohodlí to není, ohnutá záda a stlačený žaludek nad talířem není ani nic zdravého, ale co nadělám, je to jejich volba. Po jídle se jen svalit na pohovku a stolek posloužít jako opěrku pod nohy. No, neříkejte, že jste to nikdy neudělaly.

jednoduchý stolek

Jednoduchý tvar stolku nechá vyniknout krásné textuře dřeva

Ale teď už dost řečí, jdeme ke stolkům. Co se designu, materiálu a velikosti týče, výběr je mnohem pestřejší než u stolů jídelních. Konferenční stolek je nejen praktickým, ale určitě i dekorativním bytovým doplňkem. To znamená, že na kráse záleží.

stolek se mříží

Tento čtvercový masivní stolek by mohl být dekorativním solitérem v minimalisticky zařízeném interiéru, nebo dobře ladícím doplňkem ke starožitnému nábytku.

Stolky, které vidíte na obrázcích, jsou vyrobeny z kvalitních exotických dřev a hodí se jak do klasických, tak především do stylově zařízených interiérů.

stolek s dekorativními nohama

Stolek vyrobený ze starého nábytku. Nohy a ozdobná římsa mají původní patinu, vrchní deska je v kontrastním načervenalém dřevu

orientální stolek

Tento zajímavě tvarovaný stolek se bude se hodit do jednoduchého interiéru v japonském stylu. Ale klidně si ho dokážu představit v pokoji ve stylu Art Deco.

Vybraly byste si?

Foto Sanu Babu

Čtěte také:

Reklama