Včera jsme daly přednost něžným sukním - v článku ZDE, dnes bude řeč o kalhotách. O našich milovaných nohavicích, bez kterých nedáme ani ránu. Jaké jsou letos ty nejmódnější?

Neznám snad jedinou ženu, která by chodila jen v sukni. Někdy možná ke škodě mužské části populace, protože i ty nejkrásnější nohy bývají po většinu roku skryty jejich pohledům. Mám kamarádku, která má výstavní nohy, dlouhé, štíhlé a krásně tvarované, ale v sukni jsem ji viděla snad jen jednou. Neustále je navlečená v „gatích“.

kalhoty

„Je to pohodlné, praktické a nikde netáhne. V sukni se musím neustále hlídat, jak si sednout, jestli se někde něco nevyhrnuje, nebo jestli mi náhodou neuteklo oko na punčoše. To je děsně stresující,“ říká.

A možná se s ní shodnete i vy. Ale praktičnost určitě nebude tím hlavním důvodem, proč milujeme a nosíme kalhoty. Kalhoty jsou prostě ležérní, dokážou být koketní a neskonale sexy.

To už věděla velká průkopnice kalhotové módy Marlene Dietrich, které byla na své nohy náležitě pyšná a rozhodně neměla zapotřebí je schovávat. Přesto právě ona ukázala ženám, jak kalhoty nosit. Jak rafinovaně využít dráždivého kontrastu ženského a mužského prvku ve svůj prospěch.

kalhoty

Tehdy se nosily kalhoty s vysokým pasem, záševky a širokými nohavicemi s manžetou.

A takové se vrací do módy i dnes! Už se nešijí z vlněného flanelu jako tenkrát, ale z odlehčených moderních materiálů. Široké, rovné a plandavé kalhoty inspirované pánským střihem nebo přes boky hladké a dolů rozšířené nohavice ovládly přehlídková mola. K nim poloprůsvitné svůdné košile, šle a vestičky.

Myslíte, že se tenhle druh kalhot neujme? A proč ne, možná mají větší šanci než super úzké nohavice v  délce nad kotníky, které byly in ještě nedávno.

kalhoty

Jaké byste si vybraly vy?

Volné, rozpustile chlapecké planďáky, nebo smyslně ženské, úzké kalhoty na tělo?

Reklama