profimedia-0608048416.jpg

Foto: Profimedia

Nekonečné množství bolesti, úmrtí a mučení žen… takové byly předchozí tři řady Příběhu služebnice. Když už to konečně vypadalo, že se June dostane z Gileadu pryč, něco se zvrtlo. Koneckonců třetí série skončila tím, že June znovu selhala ve snaze uprchnout do Kanady a byla postřelena. Podařilo se jí tam ale poslat alespoň letadlo plné dětí. Deset epizod čtvrté řady, která dnes vyšla, a je ke zhlédnutí na HBO a HBO GO, slibuje světlo na konci tunelu.

profimedia-0608048418.jpg

Foto: Profimedia

Nová série začíná rekonvalescencí June na venkově Gileadu, kde je spolu se svými přítelkyněmi maskovaná jako Martha – žena s nižším statusem, ale společensky vyhovující, která kvůli své domnělé neplodnosti zastává roli ženy v domácnosti a vykonává podřadné práce pro elitu a její služebnice.
 
Z June se ve čtvrté řadě stává odbojářka, žena odhodlaná jít si za svým cílem a bojovat. Kromě toho, že se snaží všemi silami jít proti Gileadu a pomstít se, jejím cílem je také zachránit svou starší dceru. Podaří se June tentokrát konečně svrhnout fundamentalistický teokratický režim Gileadu?


 
 
 
 

Reklama