Když se s tímto termínem vytasíte před mužem, dost možná nebude vědět. Jsou totiž barvy, které našim drahým polovičkám (tedy až na výjimky) nic neříkají. Představí si totiž petrolej, kapalinu, která se používá například do lamp a ta má s touto módní barvou jen pramálo společného.

Výhodou petrolejové na oblečení je, že si ji mohou dovolit ženy snad všech odstínů vlasů. Bude slušet zrzkám, blondýnkám i tmavovláskám. Barva sama o sobě je natolik výrazná, že je lepší ji kombinovat s neutrálními barvami. Odvážnější z vás mohou ovšem zkusit například petrolejovou s růžovou.

Petrolejovu a příbuznou smaragdovou má v oblibě vévodkyně Kate. Na veřejnosti se v těchto barvách objevila několikrát a vždy jí to velice slušelo.  

Moc pěkným podzimním kouskem v petrolejové je kabátek herečky Jessicy Alby

Petrolejová sluší tmavovlásce Adrianě Limě i blondýnce Karolíně Kurkové

A jak to s petrolejovou vypadá v obchodech? Největší je nabídka šatů, které se skvěle hodí například na vánoční večírek. 

V prodeji jsou ovšem i další kousky oblečení. Od sukní, přes halenky, svetry až po bundy a kabáty. Na ulici v nich budete nepřehlédnutelná. 

A pokud si na petrolejovou přeci jen moc netroufáte. Můžete ji ke svému outfitu přidat alespoň v podobě bot, kabelky, batůžku nebo zajímavé a trendy ledvinky. 

Čtěte také:

Reklama