Zubaři jsou pěkně drahá záležitost, to všichni víme. Ne každý má desítky tisíc na opravy zubů, a tak raději žije s poničeným chrupem nebo bez něj. Zdravotní pojišťovny totiž většinu těchto zákroků nehradí. A lépe na tom nejsou ani v Brazílii. Mají tady ale svého „anděla strážného“, který se rozhodl pomoci lidem, kteří na zubařskou péči nemají finance.

Zdejší zubař Felipe Rossi se rozhodl konat dobré skutky. Založil nevládní organizaci s názvem Por1sorriso. Společně s kolegy cestuje po zemi a vrací úsměvy chudým lidem. Vše naprosto zdarma. Zkažené zuby nebo dokonce jejich absence dokáží člověka pořádně potrápit. Jenomže pokud jste v situaci, kdy se snažíte šetřit každou korunu, musí jít zkrátka vzhled a pohodlí stranou.

Proměna lidí, kterým Felipe se svým týmem vrátil úsměv, je zmapována na instagramovém profilu zubaře Felipeho Rossi nebo na Instagramu organizace.

Pokud se vám neukazují fotografie níže, zkuste změnit prohlížeč například na Google Chrome. Některé prohlížeče mají s fotkami z Instagramu problém

Reklama