shutterstock-371607493.jpg
Foto: Shutterstock

Závěsy, záclony a okna

To jsou tři věci, kterým se z průzkumu mladí lidé příliš nevěnují. Zatímco okenní tabule starších generací vypadají jako by v nich nebylo žádné sklo, mladší generace přes něj téměř nevidí. Momentálně je čas takové nedostatky napravit. K tomu si ještě připište: vyprat závěsy a záclony. Do bílých můžete přidat trochu sody, ať podpoříte jejich původní barvu.

Renovace nábytku

Momentálně je trend skupování starého nábytku, který si lidé doma sami renovují. Retro je zkrátka in, a staré kousky jsou k sehnání v bazarech za dobrou cenu. Jenže ne každý má na renovaci nakonec čas. Pokud se vám tedy válí v garáži či na půdě takové věci, můžete se rovnou pustit do renovace. Některé hobby markety mají e-shop, ze kterého si můžete nechat poslat vše potřebné. Věc si poté můžete nechat nebo ji třeba prodat.

Inspirujte se zde: Retro křeslo jako z katalogu! Přečalounit starý nábytek zvládnete sami

Instalace spotřebičů

Chtěly jste už dávno digestoř, ale stále jste se neodhodlaly k jejímu pořízení? Tak to je nejvyšší čas. Určitě teď vaříte i častěji než obvykle, takže by se odsávání pachů hodilo. IKEA poskytuje u některých výrobků poštovné zdarma a digestoř tam seženete do tří tisíc. Objednávat můžete i z Mall nebo z Alzy či jiných obchodů s elektronikou.

Inspirujte se zde: Pět chytrých kroků při výběru odsavače par

Třídění věcí

Ať se jedná o hrníčky či oblečení, nyní je nejvyšší čas zbavit se nepotřebných věcí. Z oblečení navíc můžete ušít roušky, ale hlavně se uleví vám i vaší skříni. Nové oblečení zatím nekupujte, není ho stejně kam nosit.

Inspirujte se zde: Nevíte, co si ráno obléknout? Vyřešíme váš problém jednou provždy

Recyklace

Z vytříděných materiálů nemusíte šít jen roušky. Pokud máte šicí stroj, pusťte se do výroby polštářů, které vám na gauči chybí. Nebo je ušijte třeba pro radost vašim blízkým. Stejně tak můžete recyklovat staré nádobí, ze kterého lze udělat hezkou dekoraci. Při procházce v lese, kterou doporučujeme nejen my, ale i odborníci, můžete nasbírat mech a dát ho do skleněné misky. Pokud ho budete udržovat stále vlhký, vydrží jako živá dekorace opravdu dlouho.

Inspirujte se zde: Nekupujte předražené roušky. Ušijte si je ze zbytků látek

Další úpravy

Pustit se můžete i do přeorganizování nábytku, broušení parket nebo do nové výmalby zdí. Potřeba je také umýt všechny nedostupné záhyby, osprchovat všechny pokojové květiny nebo na balkóně zasazovat některé druhy květin a bylinek. Zkrátka, nudit se rozhodně nemusíte.

Inspirujte se zde: Životabudiče pro rostliny. Nejlepší hnojiva po zimě, která máte doma a ani to nevíte

Reklama