Korektor by se dal s nadsázkou považovat za vynález století, tedy především pro nás ženy. Dokáže jako mávnutím proutku zakrýt naše nedokonalosti. Díky němu je naše pleť svěží, prozářená a hlavně vypadá téměř bezchybně.

Už jsme si řekli, jaké korektory existují, na které místo je který vhodný, probrali jsme i barvy korektorů, ale jak takový korektor nanášet? To bylo téma, které jsem opět probrala s profesionální vizážistkou Martinou Kottovou.

Martina mi prozradila, že korektor je možné nanášet více způsoby. Nejlepší je však korektor zaklepávat prstem. Tím ho totiž lépe zapracujete na dané místo a nevzniknou velké přechody. Je dobré myslet na to, že je lepší dávat menší množství a postupně přidávat, dokud nedocílíte požadovaného zakrytí. Ale například kolem očí můžete korektor roztírat, vždy do ztracena. Zde je nejvíce důležitý výběr struktury korektoru, v očním okolí by měl být krémový, ten tužší by mohl „zalézat“ do vrásek, a tím vám vytvořit opravdu nehezké rýhy kolem očí.

Pojďme si tedy konečně vytvořit bezchybnou tvář

gf

„Existují také různé druhy štětců, kterými lze korektor nanášet, já ale nejraději používám prsty - i když použiji štětec, prsty si korektor vždy ještě doopravím. Práce se štětci není nijak složitá, chce to jen trochu cviku, ale je na každém, co mu vyhovuje a s čím se mu lépe pracuje,“ říká Martina.

fd

Správný odstín korektoru by neměl být vůbec vidět, tzn. druhý zprava je nejvhodnější.

Nejdříve, než někam naneseme korektor, je důležité vybrat správný odstín. Správný tón poznáme tak, že pod lícní kost naneseme barvy, které máme, a ta, která se nejvíce přibližuje našemu odstínu pleti, je ta ideální. Toto je velmi důležité, protože žádná z nás asi nechce mít nehezké fleky na obličeji. Určitě není dobré zkoušet si správný odstín korektoru, nebo make-upu pod umělým osvětlením, takže místo koupelny běžte raději k oknu na denní světlo.

fd

Každá jsme jiná, i naše pleť se liší, někdo může mít popraskané žilky, pigmentové skvrny či akné. Ať už se na vaší tváři objevuje cokoliv, není nic, s čím by si korektor neporadil.

g

Nejlepší korektor na zamaskování různých začervenalých neduhů je ten do žluta, ale to jsme si již řekli minule. Ten zakryje opravdu téměř vše a po jeho nanesení je ihned vidět změna, a to myslím veliká. Používá se vždy pod make-up, na to je opravdu dobré nezapomínat.

gfd

Poté, co použijte žlutý korektor, ještě naneste korektor v barvě pleti, kterým sjednotíte pleť. „Hlavně pod oči a na projasnění pleti bych volila o odstín světlejší korektor, než je přirozená barva pleti. Na ta samá místa můžeme použít poté i rozjasňující korektor. Po korektoru v barvě pleti bych ještě nanesla minerální pudrový, nebo klasicky tekutý make-up, a tím by bylo kryti dokonalé,“ radí Martina

d

fasd

A tady je výsledný efekt před a po použití korektoru, myslím, že rozdíl je jasně vidět :-)

Ještě něco navíc

sdf

Vedle běžných korektorů jsou i rozjasňující. U těch není krytí tak velké jako u těch klasických, ale zase oproti nim obsahují rozjasňující částečky, které odráží světlo. Proto jsou úžasným pomocníkem pro jasnění tmavších míst v obličeji a samozřejmě kruhů pod očima, kde se používají asi nejčastěji. Samozřejmě se ale mohou použit i na čelo, hranu nosu nebo na srdíčko rtu, záleží, jakou část obličeje chcete prozářit.

Na článku jsem spolupracovala s vizážistkou Martinou Kottovou, www.facebook.com/martina.kottova.makeup.artist

„Být pěkným je lepší než být dobrým. Je však lepší být dobrým než škaredým.“Oscar Wilde

Čtěte také:

Reklama