62c6bf66aa0b0obrazek.jpg
Foto: Shutterstock

„Letní dovolená u nás byla vždycky ožehavým tématem. Já jsem taková, že chvilku neposedím a dovolená pro mě není synonymem lenošení, ale naopak je o vyhledávání nových dobrodružství a zážitků. Během volných dnů toho chci co nejvíc vidět a zažít, protože doma na zadku sedím většinu roku, kdy toho kvůli práci moc nestíhám. Ale o deset let starší manžel to má úplně jinak. A čím je starší, tím víc chce během dovolené jen odpočívat,“ popisuje Iveta

Zpočátku to řešili kompromisem. Týden dovolené byli v pohybu a poznávali a týden jen lenošili. Ani jednomu to ovšem nevyhovovalo. Luboše otravovalo chození po památkách a Iveta byla z týdne na pláži nebo na společné chalupě otrávená jako šváb.

62c6bf8339604obrazek.jpg
Foto: Shutterstock

„Řadu let jsme si mysleli, že jiné řešení prostě není. Diktát společnosti nám říkal, že jsme manželé, a proto spolu musíme trávit dovolenou. Před několika lety jsme se ale rozhodli, že na zažité zvyklosti můžeme hodit bobek a tím, že nemáme děti, nám nic nebrání v tom, abychom letní volno trávili odděleně. Okolí na nás sice kouká divně, ale už to neřešíme a žijeme tak, jak nám to vyhovuje,“ říká žena.

Iveta většinou vyráží na cesty s batohem a během několik dnů zvládne i několik států. Buď sama, nebo se svou nejlepší kamarádkou. Luboš mezitím tráví letní volno na chalupě tím, že lenoší v houpací síti, popíjí pivo a čte si.

62c6bf798a9efobrazek.jpg
Foto: Shutterstock

„Sice to spoustě lidem přijde divné, ale my se díky tomu alespoň nehádáme. Nevím, proč by mělo být povinností manželů trávit spolu dovolenou. Však se vidíme každý den po práci a také o víkendech,“ uzavírá Iveta s tím, že podobný postup doporučuje všem párům, které řeší stejný problém.

Zdroje: respondentka Iveta

Čtěte také: