A trvalo mi to pěkně dlouho. Nebudu se rozepisovat o době dětství, kdy mě moje maminka pod vlivem známého bludu, že stříháním vlasy houstnou a sílí, nechala vždycky „oštucovat“ na kluka nebo tzv. podle kastrolu. Od té doby nenávidím ofiny do půli čela.

uces

Když jsem rostla a maminka přestala do mých vlasů mluvit, nechala jsem si je konečně narůst. Jenomže když se tak dívám na své fotky z pubertálních let, také to nebylo nic moc. Potvrdila se mylnost oné teorie - moje vlasy nezhoustly ani nezesílily, takže jsem vypadala jak urousaný vodník Česílko.

uces

ucesVždycky jsem měla vlasy rovné jako hřebíky, a tak jsem je mučila kulmou, podtáčela fénem a občas se přes noc tlačila v natáčkách, jenom abych docílila svůdných vln a patřičného objemu. Párkrát jsem si je nechala spálit trvalou, abych neměla stále to stejné, drátovitě rovné a přísné mikádo.

Když frčely vlasy hladké jako hladina rybníka, ty moje se začaly kroutit. Jedna strana ven, druhá dovnitř. Ucho sem, ucho tam. Zakoupila jsem tedy žehličku. Hodinu se mordovala, tahala a narovnávala, abych je přiměla k poslušnosti. Vypadalo to hezky, leskle, zdravě, mladistvě. Ale jen co jsem vystrčila nos do sychravého rána…

Ale co. Když je dobrý střih, i zvlněné vlasy vlhkem vypadají dobře.

A jsme u toho. Dobrý střih je dílem dobré kadeřnice či dobrého kadeřníka. Dobrý kadeřník je jako sochař. Nezáleží ani na tom, jak brilantně vládne nůžkami, ale jakou má představivost.  Jak dokáže sladit proporce vaší tváře a účesu. Kde nechat objem a kde ho naopak ubrat.uces

Po mnohaletém hledání, kdy jsem z kadeřnictví pádila rovnou do koupelny, abych z babské helmy udělala přirozený účes, jsem ji konečně našla. Konečně někdo, kdo i z mých vlasů dokáže vykouzlit šmrncovní účes, nenáročný na údržbu.

Díky její šikovnosti už nemorduji vlasy žehličkou a vystačím si s fénem. A když nemám čas k ní zajít a vlasy trochu přerostou, nemusím se hroutit, že takhle nemůžu mezi lidi.

uces

Díky, Karolíno!

Na ukázku vám předkládám pár fotek. Na všech je stejný střih, ale v různých délkách a „úpravách“.

Posuďte sami, který mi sluší nejvíc.

Jak jste na tom s vlasy vy, milé ženy-in? Už jste našla svůj účes? Ráda ho měníte? Nebo zůstáváte věrná jen jednomu? Sluší vám spíš krátké, polodlouhé nebo dlouhé vlasy? Našla jste kadeřníka/kadeřnici, se kterou jste spokojená, nebo stále ještě hledáte? Máte nějakou příhodu, která se týká vlasů?

Pošlete nám fotku nebo fotky účesů, které jste nosila dříve a který máte teď.

Pište na téma Vlasy na redakce@zena-in.cz

Nejzajímavější příspěvek odměníme lákavou cenou: profesionální vlasovou kosmetikou GOLDWELL ve složení: Objemová pěna, Vlasové mléko, které jim vrátí vlhkost a jemnost, a Vosk pro vlnité vlasy.

 

goldwell

Soutěžní účes č.2

účes2

Gwyneth Paltrow?

Reklama